FC Barcelona 0-1 Cádiz CF

Na Velikonoční pondělí, v dohrávce 32. kola LaLigy měla Barcelona po čtvrteční blamáži co napravovat, doma přivítala Cádiz, který je na sestupové 18. příčce. Katalánci však na soupeře z Andalusie nestačili a prohráli 0-1.

Barça do zápasu nastoupila velmi aktivně, držela míč a soupeře dobře tlačila. Už ve 3.minutě se po výborné individuální akci dostal do šance Dembélé, jehož střelu vyrazil brankář Ledesma pouze před Ferrana Torrese, který střílel do pravého dolního rohu, ale brankář Cádizu dobře zasáhl.

Domácí dobře drželi míč, ale vypracovat si nějakou šanci bylo pro ně těžké. Naopak hosté měli obrovskou šanci v 27.minutě, kdy se za obranu se dostala hned dvojice hráčů hostí, Sobrino hledal Péreze, tomu ale nevyšel krok a zakončil vedle pravé tyče poloprázdné branky.

Pochvalu za první poločas zaslouží určitě Ousmane Dembélé, který byl jednoznačně nejlepší hráč domácích, i když Barça držela míč, byl Francouz jediný, který byl nebezpečný, bohužel ve vápně chyběl důraz.  Ve 39.minutě po sprintu od půlky hřiště se k vápnu dostal právě zmiňovaný Dembélé a po zemi pokoušel překonat Ledesmu k pravé tyči, ale pohotový reflex brankáře Cádizu tomu zabránil.

V prvním poločase se víc vážnějšího nestalo. Domácí sice kontrovali míč, ale nedokázali si vytvořit nějakou větší šanci ke skórování, tu největší měli paradoxně hosté.

Ve druhém poločase se velmi rychle měnilo skóre. Cádiz se dostal k centru, ter Stegen dokázal na malém vápně vyrazit dva Sobrinovy pokusy, ale na dorážku Lucase Pérez z bezprostřední blízkosti už byl krátký - 0:1!

3 minuty po obdrženém gólu se ve velmi dobré příležitosti se objevil Ousmane Dembele. Na hranici pokutového území napřáhl ke střele a jen těsně minul pravou tyč soupeřovy branky.

V 67. minutě do byl zas a opět Dembélé, který z přímého kopu prověřil pozornost Ledesmy, který si připsal další skvělý zákrok. A stejná dvojice se připomněla i o minutu později, francouzský křídelník vystřelil poměrně z velké dálky, ale brankář hostí měl velké problémy s jeho střelou, který střelu vyrazil a Parra k dorážce nepustil Ferrana Torese a míč odkopl na roh.

V 76.minutě jsme byli svědky další obrovské šanci na skórování, ale byli to hosté, kteří mohli své vedení navýšit. Alejo krásným pasem vyslal do ideální pozice Álexe Fernándeze. Zakončení však ideální nebylo a míč pouze prolétl vedle pravé tyče.

O dvě minuty později se střídající Luuk de Jong dokázal po rohovém kopu propracovat k hlavičce uvnitř pokutového území. Jeho pokus ale našel pouze rukavice brankáře.

Konec utkání se snažili domácí tlačit hosty, ale větší šanci si nevypracovali. Za zmínku stojí snad jen střela Erica Garcíi v 85.minutě, kterou zneškodnil Ledesma a v 90.minutě se dostal po centru Alby ke střele Aubameyang, ale opět zasáhl skvělý Ledesma.

I přesto, že rozhodčí nastavil 7 minut se nic víc nestalo, domácí své šance nevyužili a Andaluzané si připsali důležité 3 body k záchraně.

18. dubna 2022, 21:00 Camp Nou, Barcelona Nova Sport 3

0 : 1 Santiago Jaime Latre

Cádiz CF

Busquets 42'
  48' L. Pérez
  61' L. Hernández
Dest 70'
Ferran 90+4'
Alba 90+8'

ter Stegen - Dest (94' Mingueza), E. García, Lenglet (67' Adama), Alba - F. de Jong (67. L. de Jong), Busquets, Gavi - Dembélé, Memphis (61' Aubameyang), Ferran

Ledesma - Parra (76' Akapo), L. Hernández, Espino - Sánchez (64' Alejo), Mari (64' Fede), Jonsson (77' Chust), Á. Fernández - Sobrino (82' Arzamendia), L. Pérez

Kdo pustil na stadion těch 154 fandů Cádizu?

18.04.2022, 23:02
smazáno René

Barca snowflake uz neznesie ani jedneho fandu supera? Smutne, poplacme.

18.04.2022, 23:18

Lenglet a Garcia momentálně největší klauni v klubu.

Závidim všem, kdo tenhle zápas neviděli a soucítím s těmi, kteří ještě utratili peníze za lístek na stadionu.
Barcelonu by přejel i Slavoj Houslice, s trenérem Bohumírem Zenklem a Kuželem na hrotu.

18.04.2022, 23:03
KU420 Adam

Barca byla lepší v osobních soubojích. Soupeře přestřílela 18:6, ačkoli na nebezpečné střely to bylo 6:5. Měla prakticky 90% úspěšnost přihrávek a soupeřovi narušovala presováním na ubohých 60. To že máme děravou obranu, je evidentní už 5 let. Barcelona čelila po 3. v řadě podplaceným/zaujatým arbitrům. V poločase byli fauly 7:4(!), ačkoli se hráči Cádizu provinili přinejmenším 20x. Nejeden zákrok byl na kartu (zejména na Gaviho, kde od 2 protihráčů schytal 4 kopy a 1 z nich dokonce do zad a to ve chvíli, kdy už ležel na zemi - což je v jiných zápasech, např. v premier league né zřídka na červenou). Většinu fáulů Cádizu arbitr ignoroval a přehlížel i navzdory protestům hráčů Barcy. Kdy naposledy jsi viděl Busquetse, takhle (a několikrát v zápase) vyjet po rozhodčím - se kterým měla problém i lavička a televizní komentátoři. VAR nepřezkoumal ani jednu z X situací, které volali po penaltě. V min. zápase pro jistotu rovnou vypnuli monitor! A k zákrokům v pokutovém území, se předtím i poté vracel jednostranně. ... Cádiz za obě uplynulé sezóny odehrál všechny zápasy na breaky a tímto herním stylem sebral Barce body už po 4. Dařilo se jim ale i proti jiným gigantům v soutěži (např. Real, Atl. Madrid, Valencia,..;)) .. Barca má a měla vždy problém, proti agresivnímu - silovému typu hry v případě, že je seká i hlavní arbitr. Mě vadili jen přihrávky vzduchem do 16ky, neb bez hráčů schopných vyhrávat vzdušné souboje a ideálně skórovat, jde pouze o ztrátu balónu. O tlak se snažili a gólových šanci vytvořili poměrně dost. To, že nešli tvrději do osobních soubojů, je vinou rozhodčího, který dal jasně najevo, že přestupky hráčů ve žlutém, mu příliš nevadí. Mohli se vykartovat a možná i zranit a při zastavování cca 60% breaků soupeře. Byl bys pak šťastnější?? Barca se konečně začíná zvedat. I s ubohým rozpočtem 90mil. euro (14. nejhorší v soutěži) zvládnuli šňůru 15ti zápasů bez porážky. Po létech, se fanoušci dočkali výhry nad Realem a to ne jen tak ledajaké! Psychiku jim určitě nezlepšil ani nedělní obrat realu, který jasně ukazal, že se o titul bude rvát do posledního kola a tím i utnul mizivé šance FCB na dostihy (které se za stavu 2:0 pro Sevillu, kdy Barca ztrácela 9 bodů se zápasem k dobru, nezdáli tak liché). Taky se opomíjí zápasové tempo, které je kvůli repre (a dohánění všech odložených zápasů) neúnosné. Logicky se od něj odvíjí i kolísání výkonu. Doufám, že Barca uhájí 2. místo. V létě obmění kádr a příští roky se dočkáme důstojnějších soubojů o trofeje. Nicméně nelze čekat zázraky. K srovnání se podivej, kolik let trval návrat na výslunní (pokud se zdařil) Benfice, AC, United, Juventus, La Coruňa(!) ... Neopímanal bych ani fakt, že Cádiz bojuje o udržení. Což je motor, který v závěru sezóny připravuje o body favority naprosto pravidelně, napříč všemi nejen evropskými soutěžemi. Ono když bojuješ o 2.-4. místo, máš jinou motivaci než hráči, kteří ví, že v případě nezdaru přijdou o velkou část příjmů. Kdyby tam hráči Barci jen proběhali 90. min. bez snahy o vítězství, byl by tvůj komentář na místě. Takhle mám spíš pocit, žes zápas neviděl a nebo jsi slepý

19.04.2022, 10:12
jim rock jr. KU420

Statistiky, statistiky, statistiky. Takhle to vypadá, když se člověk kouká na fotbalové utkání skrz excelovou tabulku! smileyA Když to nejsou statistiky, tak je to moc Němců na tribunách, když to nejsou Němci, tak je to jednostranný rozhodčí, když to není rozhodčí, tak je to agresivní hra soupeře atd. Proč si prostě nepřiznat, že to byl zápas plný zmaru a tečka. Ono je docela časté, že průměrný fotbalový fanda je jednoduché stvoření co si chce užít zápas, bavit se a očekává, že proti jasně papírově slabšímu soupeři uvidí nějaké ty góly. Mysli si o mě co chceš, ale věř mi, že nikdo nechce sedět na tribuně nebo u televize s kalkulačkou v ruce a vypisovat si statistiky, aby si na konci řekl jak to byl vlastně plodný zápas.

19.04.2022, 16:22
KU420 jim rock jr.

Prvně se směješ statistikám a pak vytáhneš "papírově slabší"smiley
Cádiz předvedl 80 min. bránění v 10ti hráčich resp. 11, připočtu-li rozhodčího. Zmohli se na 12 vyběhů z toho 5 v offsidu. Zápas resp. celý sport má jasně definované pravidla. Arbitři je mají respektovat a snažit se být co nejvíce nestranní. Včera byl (mimo statistiky;)) zcela evedentní dvojí metr. Chápu, že z pohledu "fandy" jak píšeš, to možná není žádný zásadní faktor. Z pohledu trenéra, či hráče však ano. Mají ještě 7 zapásů a z 5ti týmů, které děli 5 bodů mají postup do LM jen 3. Snahou být stejně agresivní v soubojích, by pouze riskovali vykartovaní, či zranění, jak jsem psal výše. Věř, že o šnůru neporazitelnosti (poslední v la lize v roce 2022) přijít nechtěli. Barca se snažila o vstřelení kýžených gólů + hrála aktivně.
To že prohráli, plodné samozřejmě je. Neboť z chyb se poučíš a naučíš mnohem více, než z výhry. Od začátku sezóny hrajeme o pozici zajištující LM pro tu příští. Za to, že jsme díky Xavimu a bojovnosti jeho týmu, mohli doufat v trofej až do půlky dubna, je adekvátní dík, nikoli kritika ..
- statistiky nejen na tribunách si vede dobrovolně nejeden fanatik, sázkař či nadšenec. Ti co jsou za to dokonce placení, to dělat 100% chcou.

19.04.2022, 22:17

Určitě se ničemu nesměji. Fráze "papírově slabší/silnější" se používá všude kde se lidé o sportu baví. Asi bych to moc nezařazoval do nějakého sportovního statistického slovníku. Tvůj pohled na sport je evidentně z úplně jiného úhlu než ten můj a tím netvrdím, že tvůj pohled je lepší nebo horší, je prostě jiný a pro mě čistě osobně nudný. Pro mě statistika fotbalu končí u pohledu na tabulku kde najdu vše co potřebuji vědět. Určitě by mě nebavilo sledovat, že tým kterému fandím naběhal celkem o 2 kilometry za zápas víc a tak to vlastně nebyl odevzdaný výkon i když prohráli o tři góly. Jestli tě to takhle baví, tak proč ne. Sto lidí, sto chutí, ale nic pro mě.

20.04.2022, 16:07

Krásné,ale " špatné" vítězství na Realu to vše odstartovalo....ach jo.

18.04.2022, 23:04

Výkon 0/10. Jediný hráč, který by prošel nějakým sítem ohledně výkonu, byl Dembélé. Jinak to vypadalo jak kopáči z české ligy.

18.04.2022, 23:05

Dembele a jeho vytazrnie to situacii to je jedna velka tragedia. Vsetko soravi dobre dostane sa to sance a potom to kopne 4x na tribunu. Nechcem vidiet co bude v san sebastiane

smazáno BARCELONA NAVŽDY

Tak nepozeraj.

19.04.2022, 01:28

Hlavně když jsem po čtvrtečním zápase psal, že nedají ani Frankfurt a dnes to bude boj do posledního dechu alespoň o bod, tak to byl samej červenej palec. Absolutní neschopnost se individuálně připravit na soupeře je do nebe volající, už X zápasů v řadě. Je úplně jedno kdo proti nim nastoupí, oni na hřišti budou hrát to svoje jak přes kopírák. Trefit se směrem na bránu z 15-20 metrů to je sci-fi jak kdyby viděli míč poprvé v životě...škoda slov.

18.04.2022, 23:07

Tak Barca bohužel prohrála, ale tak nějak jsem to dneska čekal. Je to frustrující, člověk je zklamaný, ale to je fotbal. Pokud neproměníme tutovky, nadřeme se na góly a pak je z toho trápení jako dneska. Jenom doufám, že se to nedostane hráčům do hlav a uhrajeme co nejvíc bodů ve zbytku sezóny. Liga mistrů je hlavní priorita. Taky je otázka, co se musí změnit, aby Barca tyto zápasy zvládala lépe.

18.04.2022, 23:12

Ne zrovna nečekaná porážka. Lenglet+Eric na stoperech, to hned od počátku nevěstilo nic dobrého. Do toho slabé výkony i u zbytku hráčů. Dembelé aspoň obcházel hráče, ale k čemu to, když pak stejně každá střela skončí v sousedním městě a každá nahrávka na prvním soupeři. Když je s něčím takovým náš nejlepší hráč na place o výkonu týmu to vypovídá víc než dost. V poslední době klesá i výkonnost Gaviho, útok se vrací do svého standardu "milion šancí na gól". Budiž nám útěchou, že pokud to úplně nezazdíme tak už bychom top 4 udržet měli a nic víc nám vrásky dělat v této sezóně nemusí. Tak kluci, budíček, z boje o zdramatizování ligy na špici jinak bude opět boj o ligu mistrů a to nechce nikdo, hádám...

18.04.2022, 23:13

No, v létě musí dojít k revizi obrany. Jinak nám ani Mbappe a Hallandem nepomůžou...😉

Před repre pauzou bychom snad porazili kohokoliv doma nebo venku. Od počátku dubna je ten výkon každým zápasem horší. Nejde o spalování šancí, ale o celkový herní projev. Silně mi to začíná připomínat loňské jaro pod Koemanem, spousta hráčů zraněných nebo z formy, sotva poskládal sestavu, nebylo za koho střídat, stačilo vyhrát posledních 5 zápasů a titul byl doma, ale hned prvním zápasem se to pokazilo. Teď taky není koho prostřídat, před dnešním zápasem jsme měli 2 zápasy k dobru, dnes jsme o jeden přišli a v dohrávce ve čtvrtek od toho moc nečekám, ale chci se mýlit...

19.04.2022, 00:42

Tak na nás padla další těžká deka. Musíme aspoň bojovat o to 2. místo. V současné době by to pro nás bylo vítězství nade vším, když si člověk vzpomene na začátky týhle sezóny. Ale culés jsme a navždy budeme v dobrém i zlém, visca el Barça i visca Catalunya 💙❤️

19.04.2022, 06:22

Ja by som to nehádzal všetko na výkon. Nebolo to úplne zle , ale niečo ma neskutočne mrzí. Ak Real má problém , Modric s Benzemom ako dvaja lídri zavelia na obrat , začnú makať raz toľko a strhnú celé mužstvo. Ak sa nedarí Barcelone tak Busquets a Alba, včera boli dvaja lídri v mladej zostave sa psychicky zrútia a ich výkon je hodný prefackania. To je ten rozdiel. Modric či Benzema majú 36 resp.35 rokov a ubehaju aj mladých , naši dvaja veteráni si pýtajú koniec zápasu. To je ten obrovský rozdiel momentálne . Nielen vedieť hrať ale mať aj povahu víťaza a aj keď to nejde strhnúť to.

19.04.2022, 06:43

Bohužel máme jediného hráče, který je schopný v záloze něco dopředu vymyslet. A to je Pedri. Bez něho to prostě nejde. Asi to nebude populární názor, ale dal bych poslední šanci Puigovi. Gavi i Frenkie jsou spíš box to box a kreativitu tolik nemají

Hodně se tu píše o skvělém výkonu Dembeleho. Já teda nevím. Ano, dokázal obcházet hráče jako nic, ale tam to skončilo. Střely na střechu stadionu a centry do území nikoho. Nicméně jednooký mezi slepými asi ano.

Depay podle mě nehrál tak tragicky, jak se zdálo. Pozičně falešná 9, hodně chodil pro míče. No ale pak zase chyběl vpředu. Takže buď dělal on něco jiného, než měl, nebo ho měl někdo vpředu zastupovat a ten tam nebyl. Bohužel polovina míčů od něho byla nepřesná, takže výkon samozřejmě špatný.

19.04.2022, 07:35
cechoma cechoma

Nicméně podle mě jedno pozitivum je. Dest hrál moc dobře.

19.04.2022, 07:48

Barcelona nehrála dobře, to nemá cenu dopodrobna rozebírat. Prohry po blahodárném Xavi efektu jednou přijít musely, tak bych z toho zase nedělal takovou tragédii. Pořád to chce mít v hlavě dostatek pokory, už jen s ohledem na to, kde byl klub ještě před půl rokem. Taky bych chtěl ocenit hráče Cádizu, kteří přijeli s taktickými pokyny, které nás úplně odzbrojili a ještě k tomu je zvládli plnit celý zápas.

19.04.2022, 12:46

Ten náhlý brutální pokles formy je fakt divný. Samozřejmě jsem nepočítal s tím, že už budeme každému dávat jenom 4:0, ale i systémově ta hra začínala dávat jasný smysl a vypadalo to, že konečně přesně víme co dělat, abychom dávali góly a dělali pěkné výsledky. Naložit tolik gólů Atlétiku, Realu, Neapoli, to nebyla žádná náhoda a jasný výsledek určitých kroků. A po Clásicu zlom, ještě zázračně otočené Levante a najednou nejsme schopní dát gól doma ani žebrákům jako Eintracht, Cádiz nebo Vallecano a už se zase spoléháme jenom na zoufalé nekonečné centry z křídel. Opravdu by mě zajímalo, kde se stala chyba. S Ferránem v základu na křídle to každopádně asi nepůjde, to je opravdu Griezmann vol. 2, takže -1 útočník na hřišti.

25.04.2022, 12:40