FC Barcelona 1-0 CA Osasuna

Barcelona zvládla domáci ligový zápas s Osasunou a po góle Vitora Roqueho si pripisuje štrnáste ligové víťazstvo sezóny.

Ihneď v úvode prišla rana do radov domácich, Ferran Torres musel už v 7. minúte striedať pre poranený zadný stehenný sval a pridal sa tak na početný zoznam zranených. Striedal ho Fermín López už aj s novým číslom 16, pohyboval sa tak na pozícii falošného ľavého krídla a bol jedným z najaktívnejších hráčov na ihrisku.

Prvý polčas nebol príliš zaujímavý, Barça sa nedostávala do vyložených šancí, na druhej strane Osasuna takisto nehrozila. Do zakončení sa dostali Lewandowski, Koundé či Fermín, na druhej strane mal na hlave príležitosť otvoriť skóre Budimir.

V druhom dejstve sa toho dialo o poznanie viac. Zhruba polhodinu pred koncom Xavi znovu striedal, Fermín López aj napriek tomu, že nezačal v základe, bol hráčom, ktorého nahradil 18-ročný Vitor Roque. Ten sa tak dočkal konečne bohatšej porcie minút a ihneď sa odvďačil.

No a ani nie minútu po tom, čo nastúpil, si pripísal premiérový gól vo farbách Blaugranas. Hlavou zakončil perfektný center Cancela vonkajším priehlavkom, za túto akciu ale treba takisto pochváliť Lamina Yamala, ktorý stál na jej začiatku, kedy sa perfektne zbavil dvojice brániacich hráčov.

Osasuna nedohrávala v plnom počte, kapitán Unai García bol vylúčený po zákroku práve na unikajúceho Vitora Roqueho.

V 71. minúte mal na kopačke gól Lamine Yamal, kedy nám opäť ukázal pri driblingu svoj nesmierny talent, ani na dvakrát ale napokon gólmana hostí nedokázal prekonať.

Aj v desiatich hráčoch dokázala Osasuna hroziť, v 75. minúte mal na kopačke vyrovnanie striedajúci Raúl García, lopta po jeho zakončení pobozkala tyč. O chvíľku na to musel Iñaki Peña zasiahnuť proti strele Moncayolu.

V 79. minúte sa strelecky presadil po Roqueho vysunutí Robert Lewandowski, z gólu sa však radovať nemohol kvôli tesnému ofsajdu.

V úplnom závere ešte Osasuna mala menší nápor v šestnástke Kataláncov, napokon sa však nič zásadné neudialo a Barcelona tak víťazí najtesnejším gólovým rozdielom.

31. ledna 2024, 19:00 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 4

1 : 0 Jorge Figueroa Vázquez

CA Osasuna

16' U. García
Pedri 53'
Vitor Roque (Cancelo) 63'
  67' U. García (2. žk)

I. Peña - Koundé, Araújo, Cubarsí, Cancelo - Pedri (77' Romeu), de Jong, Gündoğan - Yamal, Lewandowski, Ferran (7' Fermín, 62' Vitor Roque)

A. Fernández - Areso, U. García, D. García, Herrando, Mojica - Moncayola (83' Barja), Torro (83' Ibáñez), Aimar (68' Brasanac) - Budimir (68' Rubén García), Arnaiz (68' Raúl García)