FC Barcelona 1:0 Elche CF

FC Barcelona zvíťazila v tradičnom priateľskom zápase o trofej Joana Gampera pred sezónou 2020/21, keď zdolala Elche CF 1:0.

Blaugranas prvýkrát nastúpili v novej domácej sade dresov, opäť v rozostavení 4-2-3-1.

1. polčas

Už v 2. minúte prišiel úvodný gól zápasu, kedy geniálnou prihrávkou zo stredu poľa Lionel Messi vysunul Jordiho Albu - ten nahrával pred bránu Griezmannovi, ktorý sa zoči voči Badiovi nemýlil. Barça úvodné minúty v zápase dominovala, pokusy Griezmanna či Messiho úspešné neboli, no najväčšiu šancu úvodu spálil v 16. minúte Frenkie de Jong, ktorý zoči-voči Badiovi neuspel. V 22. minúte kapitán Leo Messi perfektne vystrelil z priameho kopu, no gólman hostí sa nenechal nachytať. Na konci prvej 45-minútovky mal ešte na hlave tutovku Piqué, no zavadzal si so svojím stopérskym kolegom Lengletom a tak nedokázal zakončiť presne. Do šatní tak mužstvá putovali za stavu 1:0.

2. polčas

Pár desiatok sekúnd po začiatku druhého polčasu bol blízko ku gólu mladučký Ansu Fati, ktorý si nabehol na skvelý center Sergiho Roberta z pravej strany, no nedokázal zahlavičkovať medzi tri žrde. Okamih na to nám všetkým stuhla krv v žilách, keď Messimu nešetrným zákrokom zasiahol členok stopér José Sanchez, no našťastie nedošlo ku žiadnemu zraneniu. V 59. minúte predviedol Ansu Fati šikovné sólo, ktoré ale opäť nedokázal zakončiť presne. O 4 minútky neskôr prebehlo trojité striedanie, kedy okrem Dembélého a Trincãa nastúpil premiérovo v modro-červenom drese stredopoliar Miralem Pjanić. O 8 minút neskôr bol veľmi blízko ku gólu Francisco Trincão, ktorého vysunul skvelou prihrávkou Coutinho, no výborné reflexy ukázal gólman hostí. V 81. minúte sa vyznamenal brankár Neto, keď vychytal prvú vážnejšiu šancu hostí z Elche a zabránil tak vyrovnaniu.

FC Barcelona tak zvíťazila vo všetkých troch prípravných zápasoch a môže sa plne koncentrovať na prvý oficiálny duel sezóny 2020/21 - domáci zápas LaLigy proti Villarealu (27.9. o 21.00).

19. září 2020, 19:00 Camp Nou, Barcelona Barça TV