FC Barcelona 1:0 Valencia CF

Barcelona zvládla ďalší ligový zápas a zostáva tak na Nou Campe aj naďalej neporazená. Valenciu zdolala po náročnom súboji najtesnejším rozdielom.

Do zápasu s početnými absenciami vstúpila Barça s očakávanou zostavou, v útoku dostali možnosť predviesť sa už od začiatku Ansu Fati s Ferranom Torresom, no ani jeden svojím výkonom neohúril.

V 15. minúte otváral skóre hlavičkou brazílsky krídelník Raphinha, ktorého našiel skvelým centrom kapitán Sergio Busquets.

V ďalších minútach sa do šancí dostali Fati, Ferran i Raphinha, no v ani jednom prípade neskončila lopta v sieti.

Na konci prvého polčasu sa dočkala svojich príležitostí aj Valencia, jednu z nich jej daroval Ferran Torres katastrofálnou prihrávkou na ter Stegena, napokon sa ale do šatní išlo za stavu 1:0 pre domácich.

Druhý polčas začal naozaj divoko, po desiatich minútach odpískal arbiter pokutový kop po ruke jedného z hosťujúcich obrancov. O tom, kto by mal ísť penaltu zahrávať, si tam čo to povedali Ferran s Fatim, čo sú momenty, ktoré naozaj nikto z nás nechce vidieť. Ferranovi loptu nikto zo spoluhráčov z rúk nevzial, no nakoniec trafil z bieleho bodu iba žrď.

Tyč trafil asi len o minútku potom aj ďalší spomínaný, Ansu Fati.

Nešťastné chvíle Blaugranas pokračovali aj ďalej, už o 4 minúty kvôli Koundého katastrofálnej hlavičke zatiahol Ronald Araújo za ručnú brzdu a keďže bol posledným hráčom v obrane, musel putovať predčasne pod sprchy.

Od tohto momentu bola Valencia logicky oveľa nebezpečnejšia, obrana Barcelony ale nepustila hostí do žiadnej vyloženej šance a Blaugranas si tak pripisujú ďalšie tri body do ligovej tabuľky.

5. března 2023, 16:15 Spotify Camp Nou Nova Sport 3

1 : 0 Javier Alberola Rojas