FC Barcelona 5:1 Deportivo Alavés

Po prohře v poháru si Barcelona spravila chuť v LaLize, neboť pěti góly smetla Alavés. Dvě nádherné trefy si připsal Lionel Messi a dva góly dal rovněž Francisco Trincão. Pátý gól patřil Júnioru Firpovi.

Trenér Koeman kvůli náročnému kalendáři opět zamíchal kartami, takže zejména obrana a záloha nastoupily v dost nečekaném složení. Na výkonu to pochopitelně bylo znát, ovšem i tak měli domácí jasnou převahu na držení míče i na střely.

První nebezpečnou šanci měl na svědomí Messi, proti kterému odvážně vyběhl Pacheco až na kraj pokutového území. Barcelonskému kapitánovi se ale přes gólmana Alavésu nejprve nepovedlo odcentrovat a následně ho ani prostřelit.

Babazorros během další čtvrthodiny předvedli pár nadějných protiútoků a ve 27. minutě se po zaváhání ter Stegena do míče opřel Battaglia, střelu už ale německý brankář bezpečně ukryl v náruči. O dvě minuty později tak mohla Barça otevřít skóre. Pacheco vyrazil míč pouze k Moribovi na levou stranu a ten přihrávkou pod sebe vyzval Trincãa (nebo Messiho?), jemuž se podařilo mezi nohama obránce vstřelit úvodní branku.

Skvělé přihrávky Messiho pak připravily gólovky Trincãovi a Griezmannovi, oba nicméně zakončili slabě a trefili Pacheca. Góly by ani tak nemohly být uznány pro ofsajd, na což doplatil právě Messi poté, co pravačkou dorážel neúspěšný pokus Griezmanna. Nutno dodat, že Griezmannův ofsajd patřil do kategorie "milimetrových".

Naštěstí milimetrová byla i rána Messiho v nastaveném čase. Argentinec se zprava uvolnil a ze vzdálenosti nějakých 18 metrů s pomocí bližší tyče zvýšil na 2:0.

Druhý poločas měl od začátku větší tempo. Do dobré příležitosti se nejprve dostal Pérez, na opačné straně hlavičkoval Lenglet. A v 57. minutě přišlo snížení. Moribovu špatnou rozehrávku vystihl Rioja a došel si až pro gól.

Barça tak znásobila úsilí a soupeře ihned zatlačila. Avšak brankář Pacheco se znovu vyznamenal – chytil přímý kop Messiho a vyškrábl i obrovskou příležitost Trincãa. Messi pak pálil mimo a z další velké šance po obloučku právě od Messiho nedokázal cestu do sítě najít ani Griezmann.

Přesto se drama nekonalo. V 74. minutě střídající Pedri ukázkovým pasem poslal do úniku Messiho, jehož kličku ještě Pacheco zmařil, ale s dorážkou Trincãa už nic dělat nemohl. Hned za minutu si Messi spravil chuť další krásnou ranou zpoza vápna, tentokrát do šibenice. A v 80. minutě Barcelona dokonala manitu – Messi obloučkem vybídl Grizmanna, který přesně nacentroval Firpovi a na něj už čekala prázdná brána.

V závěru už hrála Barcelona vyloženě na krásu, takže bylo k vidění ještě několik narážeček jako při spolupráci Messiho s Puigem. Hattrick mohl dovršit Trincão, který rozvlnil síť po nahrávce od Messiho. Bohužel, Portulagec byl moc horlivý a nepohlídal si ofsajd. Zápas tedy skončil výsledkem 5:1.