FC Barcelona 2-1 Deportivo Alavés

Barcelona po ďalšom utrápenom výkone dokázala vydolovať 3 body vďaka dvom gólom Roberta Lewandowskeho a poráža Deportivo Alavés 2:1.

Prvý polčas bol ale zo strany Blaugranas katastrofálny. Už po 19tich sekundách hostia viedli, keď zaváhanie Gündoğana využil útočník Samu Omorodion.

Rýchly forward trápil obranu Barçy počas takmer celého prvého polčasu. V 14. minúte išiel Omorodion sám na ter Stegena no v 100%-nej šanci netrafil bránu.

Prvá vážnejšia šanca Barcelony prišla po skvelej Gündoğanovej prihrávke na Roberta Lewandowskeho, ktorý si ale na svoju chvíľu musel ešte počkať. Tentokrát trafil iba gólmana Alavésu.

Vzápätí sa strelecky o slovo prihlásili Fermín López a João Félix, ani jeden ale s úspešným zrealizovaním.

V 31. minúte sa po laxnom bránení Koundého dostal do ďalšej obrovskej šance Samu Omorodion, opäť však v koncovke zlyhal. Xavi na úvodnú polhodinu zareagoval a vymenil pozície Ronaldovi Araújovi s Julesom Koundém.

Prvý polčas tak zaslúžene vyhrali hostia, ktorí boli veľmi blízko aj k vyššiemu gólovému rozdielu.

Druhý polčas začala Barcelona o niečo lepšie. Najskôr gólmana Siveru ohrozil strelou Cancelo, tá však smerovala iba do náruče spomínaného brankára.

Čisté konto ale Siverovi vydržalo iba do 53. minúty, kedy konečne vyšiel Blaugranas center do vápna. Koundé odčinil svoje zaváhania a pripísal si asistenciu na vyrovnávajúci gól Roberta Lewandowskeho, ktorého zakončenie bolo fantastické.

16-ročný Lamine Yamal odohral celý zápas, no väčšinou mu nevychádzalo to, čo zamýšľal. Výrazne sa však pripomenul v 72. minúte, kedy sa mu podarilo skvelým spôsobom prejsť do šestnástky, no Siveru nedokázal prekonať.

O 4 minútky neskôr prišiel kľúčový okamih zápasu - Ferran Torres nevypustil šprint do súboja a získal tak pokutový kop, o ktorom nemohlo byť sporu. Z bieleho bodu poslal Barcelonu do vedenia Robert Lewandowski.

Barça sa však potom do ofenzívy už príliš nehrnula a Alavés sa tak dostal ešte do zopár sľubných šancí. V nadstavenom čase hlavičku Kikeho Garcíu zblokoval jeden z brániacich Kataláncov, no a o chvíľu na to prišla zaujímavá strela Tenagliu, ktorá ale smerovala tesne vedľa ter Stegenovej tyče.

V úplnom závere zápasu ešte došlo k spornému momentu, kedy spadla lopta na ruku Oriola Romeua. Našťastie však tejto situácii predchádzal ofsajd, inak by sme boli určite svedkami penalty hostí.

FC Barcelona si tak s 30timi bodmi upevnila 3. miesto v tabuľke LaLigy, na ktorom strávi blížiacu sa reprezentačnú prestávku.

12. listopadu 2023, 16:15 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 4

2 : 1 Mateo Busquets Ferrer

Deportivo Alavés

1' Samu Omorodion (J. López)