FC Barcelona 2:1 RCD Mallorca

Barcelona si konečně připsala vítězství na Camp Nou a v LaLize tak stále drží druhé místo. O tříbodový zisk se brankami přičinili Memphis Depay a kapitán Sergio Busquets.

Domácí celek od začátku udával tempo hry a držel balon. Ač o žádnou ofenzivní smršť nešlo, Barca hrála s vědomím, že musí předvést více než v předchozích zápasech. Hned v 5. minutě měl první gólovou příležitost Aubameyang, ale na Sergia Rica nevyzrál.

Utkání se pak vyvíjelo opatrněji, na což málem blaugranas doplatili, protože v 19. minutě Niňo zahodil obrovskou šanci. Zanedlouho, ve 25. minutě, tak mohl Depay i jemu předvést, jak se má správě zakončovat. Nizozemský útočník v rychlém náběhu přezval skvělý pas od Alby a ze druhého dotyku otevřel skóre.

Další pokusy, o něž se pokoušeli krajní obránci a záložníci, Mallorca dokázala zablokovat, anebo letěly mimo. Barca však nad zápasem držela kontrolu, na čemž mohla ve druhém poločase stavět.

A skutečně se tak stalo. Z poločasové pauzy se Xaviho svěřenci na trávník vrátili v ofenzivnějším ladění a Mallorca se dostala pod tlak, který dlouho neustála. V 54. minutě po další sražené střele převzal iniciativu Busquets a parádní levačkou zvýšil na 2:0.

Další dva střelecké pokusy si připsal Aubameyang, jenže tomu se tentokrát nedařilo. Znovu prosadit se nedokázal ani Depay. Poté Barca přece jen dotlačila balon do sítě, jenže už druhý gól ji nemohl být uznán pro ofsajd. V 75. minutě tedy přišli zkusit štěstí Dembélé a za ovací Camp Nou také Ansu Fati.

Nicméně v 79. minutě vyvstala komplikace, neboť Raillo vstřelil kontaktní branku ze standardní situace. Mallorca ale jako by na větší zdramatizování neměla sílu. Takže i když Barcelona vepředu kupila už jen nepřesnosti, zápas dohrála docela s klidem.

1. května 2022, 21:00 Camp Nou, Barcelona Nova Sport 3

2 : 1 Pablo Gonzáles Fuertes

RCD Mallorca

Depay (A - Alba) 25'
Gavi 35'
Sergio 54'
  63' Raillo
  64' Grenier
  79' Raillo (A - Sevilla)