FC Barcelona 4:2 Real Sociedad

Post-Messiovská Barcelona zanechala na úvod ligy velmi pozitivní dojem. V zápase vyjma krátkého výpadku – byť ten ji mohl přijít velmi draho – dominovala a zaslouženě zvítězila. Nejlepším hráčem byl s bilancí 2+1 jmenován Martin Braithwaite.

Sestava blaugranas byla prakticky bez překvapení, snad jen s výjimkou stopera Erica Garcíi. Ten v obraně nastoupil s Destem, Piquém a Albou, před nimi byli Busquets, de Jong i terminátor Pedri a do útoku trenér Koeman poslal z přípravy sehrané trio Griezmann, Depay, Braithwaite.

Domácí byli od samotného začátku lepším týmem. Zápas sice neprobíhal v bůhvíjakém tempu, ale Barça hrála dynamicky, skvěle napadala i bránila. Navíc byla i dost kreativní a trojice útočníků se doslova od první minuty dostávala do zakončení. Největší šanci z úvodního náporu vytěžil Griezmann, bohužel jeho hlavička z rohového kopu orazítkovala břevno.

V 19. minutě ovšem přišlo zasloužené vedení, když Depay ze standardky posadil balon na hlavu hrdiny posledních dnů Piquého. Zanedlouho Remiro zneškodnil velkou šanci Depaye po centru Braithwaita. Příležitostí posléze ubylo, přesto Katalánci do šatny přidali ještě druhou branku. De Jong zprava po dalším vybojovaném míči centrem přesně našel Braithwaita a i ten hlavou rozvlnil síť.

Sociedad do druhého poločasu střídal dva hráče, avšak nebylo mu to nic platné. Další velkou šanci spálil Alba, kdežto hosté se pořádně nemohli dostat ani k ohrožení brány. V 59. minutě tak Braithwaite po akci z levé strany a z dorážky zvyšoval už na 3:0. Až za dalších sedm minut si brankář Neto připsal první zákrok.

V posledních zhruba 25 minutách to tak už vypadalo, že o nic moc nepůjde. Ještě když další dobrou příležitost dostal Pedri, jehož nadějný pokus vyškrábnul Remiro. Jenže v 82. a 85. minutě Baskové utkání zdramatizovali. Nejprve Barrenetxea pěkným pasem skrz obranu oslovil střílejícího Lobeteho a následně Oyarzabal trefil šibenici z přímého kopu.

Naštěstí se Barceloně v nastavení povedl protiútok, na jehož konci stál Braithwaite v roli asistenta a Sergi Roberto v roli střelce gólu. Ten tak upravil na konečných 4:2.

15. srpna 2021, 20:00 Camp Nou, Barcelona Nova Sport 3

4 : 2 Alejandro José Hernández Hernández

Real Sociedad

Piqué (Memphis) 19'
  37' Zubimendi
Braithwaite (de Jong) 45+2'
Sergio 58'
Braithwaite 59'
  61' Elustondo
  62' Muñoz
  78' Normand
  82' Lobete (Barrenetexea)