FC BARCELONA 5:2 REAL SOCIEDAD

Na Camp Nou byl k vidění divočejší duel, než by si Barcelona přála, ale postup do semifinále Královského poháru si ujít nenechala. Přestřílet Real Sociedad se jí podařilo i díky dalším dvěma zásahům od Denise Suáreze.

Navzdory trochu překvapivému složení základní sestavy hrála Barça od začátku s klidem, což jí umožnil právě i gól od Denise Suáreze, jenž se prosadil symbolicky po asistenci Luise Suáreze.

Klidu bylo ale možná až příliš, protože s postupujícím časem začalo být zřejmé, že nebezpečné šance si vytvoří také soupeř. Akce domácích navíc většinou končily v předfinální fázi.

Zlomový moment utkání přišel krátce po změně stran. Willian José měl na kopačce vyrovnání, avšak proti byl brankář Jasper Cillessen. Do protiútoku se vzápětí vrhl rychlík Neymar, kterého v pokutovém území dost naivním zákrokem fauloval Iňigo Martínez. Nařízenou penaltu si tentokrát vzal na starost Leo Messi a přesnou střelou zvýšil na 2:0.

V 62. minutě přece jen přišla branka Sociedadu, když Barceloně nevyšla ofsajdová past a Juanmi přehodil Cillessena. Minutu nato se ale do zakončení protlačil Suárez a vrátil svému týmu dvougólový náskok.

Baskové se asi o 10 minut později ještě jednou dostali do kontaktu, jelikož Willian poslal do sítě Elustondův centr, u kterého barcelonská obrana znovu zaspala. Útok ale neváhal a po 80. minutě definitivně rozhodl góly Ardy Turana a Denise. Poblíž brány Rulliho přišlo ještě pár dalších šancí a v nastavení se mohla pískat penalta, ovšem utkání se dohrálo za stavu 5:2.

26. ledna 2017, 21:15 Camp Nou

5 : 2 Juan Martínez Munuera

Real Sociedad

Denis (A - Suárez) 17'
  40' Vela
Neymar 40'
Alba 40'
  43' Berchiche
Suárez 51'
  54' I. Martínez
Messi (penalta) 55'
  62' Juanmi (A - I. Martínez)
Suárez (A - Messi) 63'
  73' Willian José (A - Elustondo)
Turan (A - Vidal) 80'
Denis (A - Messi) 82'

Cillessen - Sergi Roberto (46' Vidal), Piqué, Umtiti, Alba - Gomes, Mascherano (66' Rakitič), Denis - Messi, Suárez, Neymar (75' Arda)

Rulli - Elustondo (76' Odriozola), Navas, I. Martínez, Barchiche - Illarramendi, Zurutuza - Vela (57' Juanmi), Prieto (57' Canales), Oyarzabal - Willian José

Caltic8
Administrátor

Škoda, že zápas s tolika krásnými akcemi musí hyzdit tradiční španělská komedie. Cenu pro hlavní svoloč večera by tentokrát měl dostat Vela, který z nějakého důvodu opouštěl trávník jen s jednou žlutou.

26.01.2017, 23:25
Caltic8 Caltic8

Jinak Messi hlavně druhý poločas hodně virtuózní.

26.01.2017, 23:28
člen_0298 Caltic8

Dlužno dodat, že ještě vyváženou ŽK pro Neymara za 0.00nic.

27.01.2017, 06:51

Krásný zápas, spousta gólů a nádherných akcí z naší strany. Dopředu už nám to zase jde famózně, jen je potřeba zapracovat na defenzívě, dostáváme góly strašně jednoduše, soupěr má jen pár šancí a hned dva góly z toho. Ne vždy jich tam dáme pět, aby se to nemuselo řešit. Jestli se nám toto podaří dořešit, tak treble by mohlo klidně vyjít!Jinak Messi perfektní jako vždy, je neuvěřitelné jak dlouho už si drží tento level. Rozhodčí měl nakonci nějakou alergickou reakci a asi tím ztratil zrak, neviděl žádné fauly a už pak nic nepískal.

26.01.2017, 23:40

Messi geniálny, zaslúžil by si aj viac gólov za svoj skvelý výkon. Denis príjemne prekvapil...

26.01.2017, 23:42

Na začátku sezóny mně připadal D. Suaréz nejslabší ze zálohy, takový nemastný, neslaný, ale ukazuje dobrou techniku, sebevědomí při zakončení a smysl pro souhru. On a Vidal si říkají o více minut na hřišti. Dobrý je v téhle fázy sezóny, že trenér má kam sáhnout, takže tři záložníci out žádný problém. V obraně to ale nějak skřípalo a to jsem si myslel, že Pique a Umtiti jsou jistota vzadu. To musí zlepšit před LM.

26.01.2017, 23:51

Dnes skvěle, Messi famózní

27.01.2017, 00:01

Kladně hodnotím, že jsme začali proměňovat šance. Obrana nebyla úplně stoprocentní, ale dobře podporovala útočnou snahu týmu. Platilo, že nejlepší obrana je útok smiley Celkem pěkný zápas a do doby, než jsme odskočili na 4:2, i napínavý.

27.01.2017, 08:52

za mna Denis MOTM. Makal, dal 2 goly, bol vsade. Krasny vykonsmiley

27.01.2017, 09:31

Neřekl bych, že bychom odehráli tak skvělý zápas, jak by se podle skóre mohlo zdát. Herně to určitě nebylo ono, ale co bylo důležité je to, že jsme konečně jednou dokázali být efektivní a proměňovat šance. Klíčové bylo i to, že u obou gólů Sociedadu jsme dokázali během chvíle odpovědět a nedopustili jsme, aby mohli zápas a boj o postup nějak zdramatizovat.

27.01.2017, 10:19
Migueli
Systémový administrátor

Výkon zas tak skvělý nebyl, hlavně obrana dost mimo. Ale když se proměňují šance, tak je to pohoda. Messi génius, ty jeho pasy - to je prostě nádhera. Denis super. Teď ideálně Alaves a ve finále Vigo smiley

Migueli Alirael

Každý další náročný zápas znamená únavu a další problémy do konce sezóny. Únor bude náročný už tak, tak proč si zbytečně přidávat další dva těžké matche s Atléticem?

27.01.2017, 11:59

Včera spokojnosť asi po všetkých stránkach akurát obrana nefungovala najlepšie. Leo a Luis v tejto sezóne neskutočná dvojka, Neymar ok ale nie sú to jeho optimálne výkony. Denis Suárez vyzerá že začína stúpať, snáď to nie sú len dočasné výkony. Gomes nevýrazný, ale jeho chvíle verím ešte prídu.

27.01.2017, 11:54

No Sociedad nás v mezihre občas solidně prehraval, nepamatuju kdy jsme měli doma držení míče v 2. Poločase pod 40% smiley
Ale dávám to za vinu tomu, že jsme hrát prostě nemuseli a jen čekali na brejky, na který máme vpředu slušně vybaveny hráče, mohla by to bejt dobrá taktika, i když my pokud nevedem, tak takhle hrát neumíme smiley

27.01.2017, 12:15