FC Barcelona 4:0 CA Osasuna

Ve 28. kole si Barcelona s přehledem poradila s Osasunou a připsala si čtvrté ligové vítězství v řadě.

Katalánci jako by si chtěli spravit chuť po bezgólové remíze v Evropské lize a k dominanci v držení míče přidali ještě slušnou porci nebezpečných akcí, což se promítlo do 24 střeleckých pokusů, z toho 9 na bránu. Zápas prakticky rozhodli během 13 minut ještě v jeho první třetině.

První rána pro Osasunu přišla ve 14. minutě poté, co Nacho Vidal ve vápně fauloval Gaviho a Torres nařízenou penaltu v pohodě proměnil. Dvaadvacetiletý Španěl byl autorem i druhé branky, na kterou mu asistoval Dembélé, vedle něhož platil za ofenzivně nejaktivnějšího hráče. A ve 27. minutě Dembélé přidal druhou asistenci, když se Aubameyang natáhl po jeho centru. Takže ani ne po půlhodině hry už domácí vedli 3:0.

Ve zbytku poločasu proto už mohla aktivita opadnout a na další větší rozruch si fanoušci museli počkat na druhého poločasu. Hned z jeho kraje se ojedinělou příležitost hostů snažil využít Martínez, ale proti Ter Stegenovi neuspěl. Vzápětí šanci na zasloužený gól neproměnil Dembélé.

Naprázdno vyšly i další pokusy Aubameyanga a Torrese a ani Alvesova rána z dálky neměla naději na úspěch. Čtvrtý střelec zápasu tedy vzešel z lavičky náhradníků. Puig po dvou minutách na hřišti dostal pěkný pas od Dembélého a na vyražený míč po vlastní střele zareagoval nejrychleji, čímž gólové představení završil.

LaLiga - 28. kolo 13. března 2022, 21:00 Camp Nou, Barcelona Nova Sport 3

4 : 0 Ricardo de Burgos Bengoetxea