FC Barcelona 4:0 Villarreal CF

Se vstupem do LaLigy může být Barcelona spokojená. Proti Villarrealu podala velmi dobrý výkon a odchovanec Ansu Fati se stal hrdinou zápasu.

Oba celky vstoupily do zápasu poměrně aktivně a už první minuty tak napověděly, že se diváci budou moct těšit na dobrý fotbal. Zejména culés rozhodně nemohli být zklamaní, protože vycházející hvězda Ansu Fati poslala domácí v 15. minutě do vedení. Lenglet skvěle vysunul Albu a ten nabil právě 17letému Fatimu, jenž hostujícímu brankáři nedal šanci.

A o dvě minuty později, během nichž měl ještě střeleckou příležitost Roberto, se Fati prosadil podruhé! Villarreal zcela propadl, čehož si všiml Coutinho, který protáhl míč středem hřiště a poslal ho na levé křídlo skórujícímu Fatimu.

Mladý španělský reprezentant tím rozhodně nekončil – velkou šanci vytvořil Messimu a ve 35. minutě zařídil penaltu. Míč rovnou hodil svému kapitánovi, který střelu sice neumístil moc dobře, ale na gól to stačilo.

Žlutá ponorka se snažila do zápasu vrátit marně, Barcelona hrála v pohodě i vzadu. Navíc ještě před koncem poločasu přišla čtvrtá branka, po které už bylo jasné, že se Villarreal na nic nezmůže. Nešťastným autorem gólu se stal Pau Torres, když chtěl odvrátit balon před nabíhajícím Busquetsem.

Druhý poločas se pochopitelně spíše dohrávalo, avšak neznamenalo to, že by nepřicházely střelecké příležitosti. Naopak se Asenjo musel dvakrát vytáhnout proti Messimu a zachytal si i Neto, který prokázal naprostou koncentraci.

Ve většině akcí to ovšem působilo, jako by si hráči Villarrealu moc nerozuměli, takže jejich protiútoky Barcelona zpravidla zachytávala. Sama se do zakončení dostávala častěji, nicméně jí zase chyběla přesnost. Messi nepřekonal Asenja v 72. minutě hlavou, ani v 86. minutě prudkou levačkou. Bez úspěchu skončily také pokusy Trincãa a Pjaniče. Na zasloužených třech bodech a celkově pozitivním herním projevu to ale nic změnit nemohlo.

LaLiga - 3. kolo 27. září 2020, 21:00 Camp Nou, Barcelona

4 : 0 Guillermo Cuadra Fernández