FC Barcelona 4:0 Real Betis

Barcelona v rámci sobotního programu 32. kola španělské LaLigy přivítala na Camp Nou celek Real Betis. Svěřenci trenéra Xaviho zaslouženě zvítězili 4:0.

Úvodní minuty utkání příliš akce nepřinesly, hru zpomalilo ještě střídání zraněného Felipeho. První branka utkání však na sebe dlouho čekat nenechala. Ve 14. minutě po centru Raphinhy skóroval navrátilec do sestavy Christensen.

Ve 20. minutě se připomenuli také hosté, jenže Mirandův centr nenašel adresáta. O dvě minuty později zaútočil Betis opět po levé straně, ale Henrique po centru mířil mimo. Ve 27. minutě skončil Raphinhův pokus vysoko nad brankou. Ve 32. minuty po chybě v rozehrávce střílel William Jose, ale jeho přízemní střela mířila vedle.

Ve 33. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen střídající hráč González, který se na hřišti ohřál 20 minut. Barcelona přesilovku záhy využila, když se po krásné akci a asistenci Koundého prosadil Lewandowski. Ve 39. minutě po přesné Busquetsově přihrávce skóroval Raphinha, jehož trefu musel po dlouhé konzultaci potvrdit VAR. Barcelona tedy první poločas zvládla na výbornou.

První minuty druhého poločasu moc akce nepřinesly. Hostující se dostali v 53. minutě do šance, kdy bývalý hráč Barcelony Miranda ve slibné příležitosti selhal. V 57. minutě se do šance dostal Lewandowski, jehož střela trefila pravou tyč. V 69. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Araújo, jehož pokus mířil nad.

V 73. minutě se po aplausu domácího publika dostal na hřiště druhý navrátilec po zranění Dembélé. V 82. minutě Barcelona zvýšila na rozdíl čtyř branek. Po rohovém kopu se k míči dostal Fati, obehrál bránícího hráče a jeho nabídku před prázdnou branku uklidil do vlastní sítě Rodriguez. O minutu později se na hřiště dostal patnáctiletý Yamal, který zaznamenal nejmladší debut v historii klubu. V 85. minutě vypálil z hranice vápna Lewandowski, jehož střelu vyrazil na roh Silva. O minutu později se po chybě hostujícího obránce dostal do šance debutant Yamal. Poslední příležitost měl po přímém kopu Lewandowski, jeho přízemní pokus zneškodnil Silva. Barcelona po skvělém výkonu zaslouženě zvítězila a udržela jedenáctibodový náskok.

29. dubna 2023, 21:00 Spotify Camp Nou Nova Sport 4

4 : 0 Carlos del Cerro Grande