FC Barcelona - Sevilla FC : Nejlepší a nejhorší

FC Barcelona - Sevilla FC : Nejlepší a nejhorší Foto: Patrik Janačík

Nejlepší: Výkon Fermína Lópeze

Ačkoliv Barcelona včera porazila na "domácím" hřišti Sevillu 1:0, tak se vítězství nedá v tomto ohledu považovat za to nejlepší, co zápas přinesl. 3 body jsou samozřejmě pozitivní, ale musel k tomu pomoci vlastní gól Sergia Ramose. Tím nejlepší na utkání jsem ale zvolil výkon Fermína Lópeze. Odchovanec Blaugranas už je v prvním týmu nějaký ten čas od nové sezóny, ale minuty zatím dostával jen po troškách. V průběhu prvního poločasu se zranil Raphinha a nahradil ho právě Fermín a předvedl výkon hodný hráče prvního týmu. Byl na hřišti opravdu vidět, snažil vytvářet šance, ale i důsledně bránit a nechybělo mnoho a po svém založení akce mohl přidat i branku a to po pár minutách na hrací ploše, jeho střele z otočky ale chyběla přesnost. Na hráče, který patří rezervnímu týmu to byl velice pozitivní výkon a naděje do budoucna.

Nejhorší: Nekonzistentní výkony

Nebýt vlastního gólu Sevilly, začalo být už více než pravděpodobné, že Barcelona podruhé v řadě body ztratí a je potřeba ukázat zdvyžený prst. Není to totiž poprvé, co se tým trápí, i když řídí tempo celého zápasu. Od vítězství 5:0 nad Betisem i Antverpy sundal Xaviho tým nohu z plynu. Nejdříve přišlo vítězství nad Celtou Vigo, kde ale Barcelona prohrávala už 0:2 a přiznejme si, že se štěstím zápas otočila na 3:2. O pár dní později přišla remíza s Mallorcou, kde se celý tým dopustil mnoho chyb a včera hubené vítězství s velkým přičiněním Sergia Ramose. A lepší se zdá to teď asi nebude, protože se včera zranil na minimálně měsíc Raphinha a v současnosti má Xavi k dispozici pouze 3 útočníky plus 16-letého Lamina Yamala. Navíc je na listě zraněných i Frenkie de Jong a delší dobu již Pedri.

A co bylo podle Vás nejlepší a nejhorší na zápase proti Seville?