FC BARCELONA 1-0 ATLÉTICO MADRID

Šachovú partiu so Simeonem zvládol lepšie Valverde, keď barcelona vyhrala najtesnejším rozdielom a natiahla tak šnúru bez prehry ako proti Atléticu, tak aj v lige, v ktorej si upevnila prvé miesto a navýšila náskok na 8 bodov.

1. polčas
Pred úvodným hvizdom si na Camp Nou uctili barcelonskú legendu Quiniho, ktorý nedávno podľahol infarktu, no minúta ticha bola venovaná aj Davide Astorimu, ktorý nečakane skonal v spánku.

Zápas začal podľa očakávani opatrnejšie, ale SImeoneho klasika bola hneď badateľná. V 5. min to skúšal na Oblaka Iniesta, ale jeho strela bola zblokovaná. Atlético bolo skôr zatiahnuté na vlastnej polovici a čakalo na svoju šancu. Tá mohla prísť v 18. minúte, keď rozhodca odpískal veľmi tesný (ne)ofsajd? Costovi, ktorý by sa bol rútil sám na Nemca v bráne domácich.

Svoje majstrovstvo predviedol v 26. minúte opäť Messi. Po faule na neho samého si postavil loptu a z priameho kopu ju bezmocnému Oblakovi zatočil za chrbát - 1:0. Pre Argentínčana to bol 600. gól v kariére za Barçu a Argentínsku repre. Krátko na to si Leo vyslúžil aj žltú kartu za nešetrný faul na Filipe Luisa, pri ktorom si sám takmer ublížil.

V 35. minúte Valverde zrejme preventívne stiahol z hry brilantného Iniestu, ktorý schytal niekoľko tvrdých úderov a taktiež sa zdalo, že si poranil hamstring na pravej nohe. Či je to naozaj také vážne uvidíme po zápase. Barcelonského kapitána nahradil Gomes a Coutinho sa presunul na ľavú stranu ihriska.

Atlético tak ako mu je prirodzené sa snažilo hrať fyzický a rýchly futbal, s množstvom faulov, a cieľom hlavne neinkasovať. Barcelona však pohodlne držala loptu na svojich kopačkách a často hrozila pred Oblakovou bránou. Na druhej strane ihriska sa nudil ter Stegen, ku ktorému sa Atléticu za celý polčas nepodarilo poriadne priblížiť.

2. polčas
Barcelona do druhého polčasu mohla nastupovať uvoľnenejšie a hráči sa nikam bezhlavo nehrnuli. V 57. minúte sa rodil sľubný brejk domácich, ale Rakitiča v poslednom momente tesne pred 16-kou fauloval Gimenéz. Následnú štandardku opäť zahrával Messi, aj keď bola pozícia priam ideálna pre praváka, a poslal loptu iba do múru.

Simeone potreboval vyrovnať a tak poslal na ihrisko šikovného Correu i ďalšieho útočníka Gameira. Hosťom zmeny pomohli a začali hrať ofenzívnejšie, avšak obrana barcelony pracovala spoľahlivo a šancou zaútočiť Barça taktiež nikdy nepohrdne. S blížiacim sa koncom zápasu sa stupňovalo aj napätie na ihrisku.

V 78. minúte po rohovom kope pálil perfektne z voleja Busquets, ale Oblak stál na mieste. V 80. minúte si Camp Nou pýtal penaltu po strete Saúla s Coutinhom, ale o tej nemohla byť vôbec reč. Vyrovnanie prišlo v 85. minúte kopačkou Gameira, avšak gól rozhodcovia správne neuznali, keďže Costa prihrával strelcovi z ofsajdu.

Bodku za zápasom mohol dať už v nadstavenom čase Suárez, ktorý sa lišiacky snažil prelobovať vybehnutého Oblaka, ale ku gólu mu nejaký ten centimeter chýbal. Domáci tak náročný zápas zvládli a po niekoľkých nepresvedčivých remízach si upevnili postavenie na čele ligovej tabuľky.

4. března 2018, 16:15 Camp Nou Digi Sport 3

1 : 0 Gil Manzano