CoolCamp

FIFA zveřejnila nominace na ceny The Best, v té hlavní budou o prvenství usilovat Messi, van Dijk a Ronaldo

FIFA zveřejnila nominace na ceny The Best, v té hlavní budou o prvenství usilovat Messi, van Dijk a Ronaldo

Světová fotbalová konfederace FIFA včera oznámila nominované hráče a hráčky v boji o další individuální ocenění, tentokrát to, které má za cíl konkurovat Zlatému míči. Ve vlajkové anketě se o vítězství poperou jako obvykle Lionel Messi s Cristianem Ronaldem a s nimi Virgil van Dijk.

Dne 23. září se dozvíme, kdo se stane držiteli letošních The Best FIFA Awards. Zatímco mezi ženami bude triumfovat někdo úplně nový, v mužské sekci se bude po loňském úspěchu Luky Modriče snažit o znovudobytí svého prvenství Cristiano Ronaldo, jenž má na svém kontě dvě trofeje.

Z prvního úspěchu v této anketě, která funguje od roku 2016, se mohou těšit Lionel Messi a Virgil van Dijk, jenž se nedávno stal hráčem sezony podle UEFA. Co se trenérů týče, k finalistům Ligy mistrů Mauriciovi Pochettinovi a Jürgenu Kloppovi se přidal třetí do party z Premier League, Josep Guardiola.

Trojice nominovaných na The Best FIFA Men’s Player (zdroj: fifa.com)

Držitelkou The Best FIFA Women’s Player se může stát jedna z mistryň světa a to Megan Rapinoeová s Alex Morganovou a nebo Lucy Bronzeová z anglického výběru, jež byla v očích UEFA zvolena hráčkou sezony. Mezi kouči nechybí Phil Neville, Sarina Wiegmanová a Jill Ellisová.

Trojice nominovaných na The Best FIFA Women’s Player (zdroj: fifa.com)

Poprvé se pak bude udělovat cena i nejlepší brankářce, což je u mužů post, který se hodnotí poslední dva ročníky. O letošní triumf poměří síly Brazilci Alisson Becker s Edersonem Moraesem a Marc-André ter Stegen. U zástupkyň něžného pohlaví pak Hedvig Lindahlová, Christiane Endlerová a Sari van Veenendaalová.

Trojice nominovaných na The Best FIFA Women’s Goalkeeper (zdroj: fifa.com)

Puskásovu cenu může získat jeden z trojice Leo Messi (za svůj dloubák proti Betisu v LaLize ze dne 17. března), Juan Fernando Quintero (díky ligové brance za River Plate proti Racingu 10. února) a Daniel Zsori (pro trefu za Debrecén proti Ferencvárosu z 16. února). O držiteli ocenění pro nejkrásnější gól roku rozhodne porota složená z legend sportu.

Premiéru zažije také nejlepší jedenáctka mezi že po vzoru mužské varianty (nominace čítající pětapadesát fotbalistů/fotbalistek spatří světlo světa 4. a 5. září). Chybět nebude ani fanouškovská cena, kde může veřejnost hlasovat pro Silviu Greccovou z Brazílie, příznivce nizozemské reprezentace žen a Justa Sáncheze z Uruguaye. Milánský galavečer pak proběhne v Teatro all Scala.


Zdroje: fifa.com

Diskuze ke článku

 • marek99 Senior editor
  03.09.2019, 11:35

  Puskás už sa neudeľuje pri ceremónii Zlatá lopta?

  Už je tých ocenení toľko že to človek nestíha sledovať.

  • Pajinos Senior editor
   03.09.2019, 11:52

   ne, Zlatý míč je nějaké 3 roky zpátky pod správou magazínu France Football a tam se předává pouze ten ... kdežto FIFA má těch ocenění, které vytvořila v návaznosti na rozdělení, více a spadá tam Puskás


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit