General Assembly a Světový kongres fanklubů

General Assembly a Světový kongres fanklubů

Začátek srpna v Barceloně vždy patřil fanklubům. Nejprve probíhalo General Assembly, tedy setkání prezidentů (případně dalších zástupců) Světové federace penyí a poté Světový kongres fanklubů. Letos bylo bohužel vše jinak, a tak General Assembly proběhlo online. Světový kongres byl zrušen úplně.

Fankluby jsou rozděleny na ty z Katalánska, zbytek Španělska a pak svět, kam spadá i naše penya. A všechny tyto fankluby ze zóny svět spadají právě pod Světovou federací penyí.

Minulý rok se toto setkání konalo v Sala Roma 2009 přímo na Camp Nou. Tedy VIP zóna na kryté tribuně (dříve restaurace). Bohužel letos nám tyto prostory zůstaly zapovězeny – stejně jako celá Barcelona.

Online setkání vedl prezident federace Toni Freire. Na programu bylo především schválení výstupů z předchozích setkání a schválení rozpočtu, lístky, web federace, charitativní akce, noví členové vedení Světové federace a další záležitosti. Proslov měl i Toni Guil – prezident konfederace penyí. Tedy nejvýše postavený člověk co se fanklubů týče, který je přímo ve vedení FC Barcelony. A nechyběl ani pan Barnils, který nás při proslovu přímo zmínil, když vzpomínal na poslední akce před omezením způsobeným pandemií Covid 19 (setkali jsme se při recepci na Camp Nou při zájezdu na utkání s Realem Sociedad – poslední zápas s diváky na našem stadionu).

Byly také přivítány nové fankluby a poděkováno všem současným. Na programu byly i dotazy penyí.

Co se týká hlasování – každý fanklub má 1 hlas. U hlasování o schválení předchozích setkání jsem byl pro. Co se týká rozpočtu – byl jsem proti jak u toho za předchozí účetní období, tak i u návrhu pro období další. Nelíbily se mi především náklady na web (který zatím není moc funkční), chod kanceláře a především daně, které se mají doplácet od roku 2017. Kdo by si myslel, že to jsou drobné, bavíme se tady o částce 47 000 euro. A pokud si někdo myslí, že se nejedná i o „naše“ peníze, tak se plete. Federace dostává peníze od konfederace a ta je získává vlastně od nás, jelikož každý fanklub platí za každého člena 2 euro – při celkových počtech penyí a jejich členů se opravdu nejedná o malé částky. Vše ale hlasováním prošlo.

Byl jsem také zklamán nedostatkem informací ohledně lístků. Odpověď na dotaz vlastně byla – zjistěte si to sami u vlád jednotlivých zemí. Každopádně podle všeho je již teď jasné, že sektory hostí zůstanou v Lize mistrů uzavřeny. Jedná se alespoň o povolení pro domácí zápasy UEFA – spekuluje se ovšem pouze o 20 % kapacity.

Slavnostní oběd, kterého se vždy účastnil i prezident klubu a další nejvyšší činovníci FC Barcelony tak samozřejmě tentokrát nebyl – možná velká výhoda pro současné vedení.

Věřím, že nás v budoucnu čekají lepší zprávy z fanklubu, federace i klubu.

 

Visca el Barça i Visca la Nostra Penya!

 

 

Tomáš “Migueli“ Škurek

Prezident

PB Lleó de Dues Cues
Komentáře

René
Tipér

Oběd mohl probíhat on-line.smiley

12.10.2020, 14:34

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Araújo střídal kvůli poranění stehna

Ronald Araújo musel ze včerejšího zápasu odstoupit už o poločase kvůli poranění stehna. Podstoupí sérii dalších testů, aby se zjistil rozsah zranění a přibližná délka rekonvalescence. [fcbarcelona.com]


Kdo teď povede klub?

Po odstoupení klubového představenstva se nyní Barcelona nachází v rukou řídící komise. Ta bude vykonávat všechny funkce nezbytné pro chod klubu a do tří měsíců musí zároveň svolat volby. V jejím čele je Carlos Tusquets, předseda ekonomické komise.

Komise může být tvořena maximálně polovinou dosavadního představenstva, což znamená sedm funkcionářů. Obsazeno bude ještě pět židlí, o kterých spolu s Tusquetsem rozhodne Joan Manuel Trayter Jiménez, předseda sdružení socios.  


Coutinho přijde o nejbližší zápasy

Philippe Coutinho si ze zápasu proti Realu Madrid odnesl poraněný hamstring, takže se bez něj Barcelona zřejmě bude muset obejít alespoň dva týdny. Délku rekonvalescence ale klub zatím oficiálně nekomentoval.


Barcelona dorovnala najhorší ligový štart za posledných 26 rokov

FC Barcelona v prvých piatich ligových zápasoch 2x vyhrala, 1x remizovala a 2x prehrala - rovnakú bilanciu mal katalánsky veľkoklub aj v sezónách 2019/20 a 1994/95, kedy súčasný tréner Ronald Koeman ešte pôsobil v Barçe ako hráč.


Messi navýšil či překonal tři rekordy

Gól proti Ferencvárosu znamenal, že Leo Messi skóroval už v 16. sezoně Ligy mistrů v řadě, proti 36. soupeři a byla to jeho 69. trefa v základních skupinách. Všechno to jsou rekordní záznamy.

Vzhledem k tomu, že Argentinec přidal i asistenci, zároveň zaokrouhlil počet "kanadských bodů" v této soutěži na 150 (144 startů, 116 gólů, 34 asistencí).

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Sociedad de Fútbol 14
2. Real Madrid CF 13
3. Granada CF 13
4. Villarreal CF 12
5. Club Atlético de Madrid 11
6. Cádiz CF 11
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Ansu Fati 4
2. Lionel Messi 1
3. Sergi Roberto 1
4. Philippe Coutinho 1
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské

od 449 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat