CoolCamp

Gerard Piqué se dostal do top pětky hráčů Barcelony s nejvyšším počtem startů v Lize mistrů

Gerard Piqué se dostal do top pětky hráčů Barcelony s nejvyšším počtem startů v Lize mistrů

Svou účastí v úterním klání skupinové fáze Ligy mistrů mezi Barcelonou a Slavii se Gerard Piqué zařadil mezi ikony katalánského klubu. Jednalo se totiž o jeho už 111. start v této soutěži, což znamená, že mu v historickém žebříčku nyní náleží 5. místo.

Gerard Piqué odehrál 111. utkání v UEFA Champions League a stal se 5. barcelonistou v pořadí odehraných zápasů pod hlavičkou nejprestižnějšího klubového turnaje na starém kontinentu. V něm debutoval v sezoně 2008/09 v zápase s Wislou Krakov a od té doby si užil spoustu úspěchů.

Celou soutěž totiž třikrát vyhrál a to hned v prvním roce a dále v letech 2011 a 2015. V prvních dvou případech šlo o speciální finálová klání, jelikož se utkal se svým bývalým celkem Manchesterem United, kde působil v letech 2004 až 2008. V Berlíně před čtyřmi lety pak čelil Juventusu Turín.

O devět více zápasů stihl za své kariéry jeho bývalý parťák ze středu obrany Carles Puyol. Andrés Iniesta pak nasbíral 132 utkání v rámci Ligy mistrů, což je o 7 méně, než druhý Lionel Messi, který ale na rozdíl od těchto dvou stále přidává. Žebříčku vévodí Xavi Hernández a jeho 157 zápasů.

Jak už bylo řečeno výše, ve své minulosti nastupoval dvaatřicetiletý Piqué i za Rudé ďábly a výše uvedená čísla jsou jen z barcelonského působení. A je nutno dodat, že 2 starty byly v rámci předkola s již jmenovaným Krakovem. Za anglický klub ještě přidal 3 utkání ve skupině a 1 ve čtvrtfinále.


Zdroje: fcbarcelona.com, transfermarkt.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV