CoolCamp

Gheorghe Popescu potvrdil, že Barcelona podala nabídku za Hagiho

Gheorghe Popescu potvrdil, že Barcelona podala nabídku za Hagiho

Rumunský bývalý hráč Gheorghe Popescu řekl pro jednu z televizních stanic ve své rodné zemi, že FC Barcelona má zájem o získání dvacetiletého Ianise Hagiho, který zazářil na letošním Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let.

Že by se opět na barcelonském drese objevila jmenovka Hagi? Poté, co jí v letech 1994 až 1996 měl Gheorghe Hagi, by se jeho následovníkem mohl stát o 34 let mladší Ianis Hagi, který je jeho synem. Ten nyní působí v celku Viitorul Constanta právě pod svým otcem a dostal se do role klíčového člena kádru. Své štěstí zkoušel do loňského roku v dresu Fiorentiny, ale nakonec se vrátil do klubu, z něhož do Florencie v roce 2016 zamířil.

Evropské kluby kolem něj začaly znovu kroužit nejen po výkonech na klubové úrovni, ale rovněž po italském Euru jednadvacítek, kde Rumuni došli až do semifinále. A konkrétní jména se nebál do televize říci Gheorghe Popescu, jenž u Viitorulu vykonává funkci předsedy. „Opravdový zájem má Spartak Moskva a zajímá se i Barcelona. Už proběhly diskuze, ale barcelonský projekt nás nezajímá, jelikož chtějí Ianise na hostování,“ tvrdil.

Ianis dosáhl důležité úrovně a zajímá se o něj několik týmů. Myslím si, že dokáže hrát v jakékoliv lize a podle mého může pořád dozrát, ale to se stane v příštích dvou nebo třech letech. Na Euru byl velmi dobrý. S kluby se jednalo, ale hráč je nyní na dovolené. Nabídky si zanalyzuje a vybere si správný okamžik. Hovořím teď o konkrétních nabídkách, nikoliv pouze diskuzích. Se všemi kluby, které učinily nabídku jsem se přímo setkal,“ dodával další exbarcelonista.

Mladší z rodů Hagiů se narodil v tureckém Istanbule a to 22. října 1998, kdy jeho táta hrál za místní Galatasaray. Na svém kontě už má po několika startech za rumunské reprezentace v kategoriích U17, U18, U19 a U21 také 5 zápasů za seniorský výběr této země. Tento obounohý ofenzivní záložník, který měří 180 centimetrů a jehož obouvá Nike, má aktuálně tržní hodnotu 6 milionů eur a na příštím prodeji vydělá i Fiorentina, která vyinkasuje 30 % z konečné sumy.

Ianis Hagi spadající pod agenturu Pietro Chiodi Soccer Management odehrál za ročník 2018/2019 celkem 39 zápasů (největší část si uzmula liga a to 24 + dalších 7 v mistrovské nadstavbě; zbývajících 8 startů si shodně rozdělily předkola Evropské ligy a národní pohár) a v nich zaznamenal úctyhodných 14 branek (10 v lize, 3 v poháru a 1 v Evropě) a 8 asistencí (6 ligových a 1 pohárovou). Jeho stávající kontrakt s Viitorulem vyprší 30. června roku 2023.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop