Hodnotenie hráčov ∣ Barça 1:2 Real Madrid

Hodnotenie hráčov ∣ Barça 1:2 Real Madrid Foto: X [@InigoMartinez]

Barcelona bohužiaľ napriek výbornému výkonu v prvom polčase nezvládla El Clásico a smolne prehrala 1:2. Prinášame vám hodnotenie hráčov podľa portálu FotMob spolu s komentárom z BarçaUniversal.

Marc-André ter Stegen - 6.1

Gólmanov slušný výkon zatienili dva inkasované góly v druhom polčase. Veľa fanúšikov spustila kritiku na nemeckého brankára najmä kvôli prvému gólu, no treba uznať, že Bellingham to napálil fantasticky.

Ronald Araújo - 6.6

Xavi nasadil Araúja na Clásico opäť na kraj obrany kvôli Viníciusovi. Brazílskemu krídelníkovi náš stopér nedal takmer žiadny priestor, no pri veľa súbojoch si pomáhal rukami, čo mu prechádzalo najmä vďaka voľnému metru, ktorý nastolil arbiter Gil Manzano.

Andreas Christensen - 6.7

Dánsky stopér predviedol veľmi slušný výkon. Nekomplikoval si život riskantnými prihrávkami a gólom nemohol nijak zabrániť.

Iñigo Martínez - 7.4

Výborný debut v rámci derby zápasov s Realom pre Martíneza. Nespravil azda žiadnu chybu, bol skvelý s loptou na kopačke a dokonca trafil žrď.

Alejandro Balde - 6.1

Baldemu tento zápas príliš nevyšiel, v ofenzíve sa zopárkrát dostal do sľubných pozícií ale nedokázal vymyslieť nič konštruktívne.

Fermín López - 7.0

20-ročný neskúsený stredopoliar bol možno prekvapivo nasadený od začiatku, no s touto úlohou si poradil veľmi dobre. Bojoval, výborne pokrýval priestor a pri jednom zakončení trafil tyč. Právom si vyslúžil pozornosť svetových médií.

İlkay Gündoğan - 7.1

Skúsený stredopoliar si poradil s úlohou pivota v takto ťažkom zápase skvelo. V prvom polčase mal takmer v každom súboji navrch a dokonca sa strelecky presadil, keď sa vďaka bojovnosti dostal k odrazenej lopte v šestnástke Realu.

Gavi - 7.3

19-ročný klenot nastúpil už do ôsmeho Clásica vo svojej kariére. Opäť bol neuveriteľne obetavý, pokrýval obrovskú plochu ihriska a v zálohe počas väčšiny zápasu zatienil hviezdy Realu.

João Cancelo - 6.3

Cancelo nastúpil prvýkrát o líniu vyššie než je zvykom, vypomáhal defenzíve ale aj zálohe a útoku.

Ferran Torres - 6.1

Ferran bol skvelo pokrytý takpovediac počas celého svojho pobytu na trávniku.

João Félix - 6.6

Félix pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch po príchode do Barcelony. Išlo cez neho veľa útokov, pomáhal zálohe, snažil sa, no Carvajal ho k ničomu vyloženému nepustil.