Hráči Barcelony by se k tréninku mohli vrátit nejdříve až za více než měsíc, píše deník AS

Hráči Barcelony by se k tréninku mohli vrátit nejdříve až za více než měsíc, píše deník AS

V nadpise zmíněný madridský plátek se v pondělním vydání rozhodl podívat na možná data návratu barcelonských fotbalistů do tréninkového procesu. V Ciutat Esportiva se má znovu cvičit až za něco málo přes jeden měsíc. A to nejdříve.

V Barceloně začali pracovat s úpravami prvotních odhadů krátce poté, co španělský premiér Pedro Sánchez prodloužil nouzový stav země o dalších 15 dní. Na Camp Nou si jsou všichni vědomi toho, že pauza od fotbalu bude dlouhá a hráči budou muset pracovat individuálně z domu ještě minimálně 4 týdny.

V klubu se začínají obávat, zdali hráči dokáží udržet optimální fyzickou přípravou, jenž jim umožní soupeřit na nejvyšší úrovni, až se soutěže vrátí zpět na pořad dne. Kondiční kouči odhadují, že fotbalisté budou potřebovat 2 týdny normálního trénování s ostatními, aby mohli čelit zápasů v LaLize, resp. Lize mistrů.

LaLiga i RFEF (zdejší fotbalový svaz) pozastavili veškerá soutěžní utkání až do odvolání. Datum návratu naprosto závislé na vývoji šíření koronaviru a rozhodnutí místních úřadů. Ideou pro Katalánce je návrat do práce v pondělí 27. dubna, tak alespoň tvrdil pondělí tisk. V Barce přiznávají, že jde o nejoptimističtější scénář a nejdřívější datum.

Na pondělí pak byla naplánována videokonference Evropské klubové asociace, známé též pod zkratkou ECA, na níž se řešilo spoustu témat týkající se právě současné krize. Hledaly se na ní řešení aktuální složité situace, která vedle sportovního aspektu ohrožuje i ten finanční. Došlo tedy i na zkrácení výplat hráčům či prodloužení sezony.

Lídrem za prvně zmíněnou iniciativu byla právě Barca, která už tak učinila. Vedoucí orgány se však domnívají, že nebude snadné zavést takové opatření, jelikož v každém týmu panují odlišné okolnosti. Příkladem budiž majetková struktura, kdy jeden klub vlastní členové/fanoušci a další multimiliardáři z oblasti Perského zálivu.

Kluby se pak rovněž mohou lišit v počtu sekcí či mít naprosto jiný zdroj financování. Všechno tohle vedlo k tomu, že se k plošnému snížení mezd zřejmě nesáhne, nicméně budou vydána doporučení. A k závěru letošního ročníku – je jasné, že se všichni chtějí vrátit co nejdříve. Pravdou je, že rozhodnutí nezáleží na nich.

Veškeré přítomné celky při videohovoru se dohodly na tom, že je nezbytné pokusit se dohrát zápasy, i kdyby to mělo znamenat hrát po datu 30. června, kdy některým fotbalistům vyprší kontrakty u svých zaměstnavatelů. Budou přijaty akční plány, které se pokusí najít správný vzorec pro například dočasné prodloužení takových smluv.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Coutinho bude mať na drese číslo 14

Brazílčan Philippe Coutinho dostal pridelené číslo 14 pre nadchádzajúcu sezónu 2020/21. Sedmičku veľkoryso prenechal prednedávnom Griezmannovi a tak sa mu na dres vráti štrnástka, ktorú už istý čas na modročervenom drese nosil.


Monchu odchádza na hosťovanie do druhej ligy

Záložník a niekdajší kapitán Barçy B Monchu odchádza na ročné hosťovanie do druholigovej Girony. 


Jorge Cuenca prestupuje do Villarealu

20-ročný španielsky obranca Jorge Cuenca opúšťa Barcelonu a pripojí sa k španielskemu Villarealu. Prestupová čiastka je 2,5 milióna eur + 4 milióny v bonusoch a 20% z budúceho predaja. Villareal ho hneď vzápätí poslal na hosťovanie do Almerie.


Moussa Wagué putuje na hosťovanie do Grécka

Klub oficiálne potvrdil to, čo včera začali avizovať španielske médiá - pravý obranca Moussa Wagué smeruje na ročné hosťovanie do gréckeho klubu PAOK Solún.


Barça uzavrela dohodu s Mallorcou

Túto sezónu musia mať kluby kvôli protipandemickým opatreniam k dispozícii alternatívny štadión, ak by situácia nedovoľovala otvoriť ich vlastný domáci futbalový stánok. Real Madrid uzavrel dohodu s Valladolidom, Atlético Madrid s Realom Sociedad, no a FC Barcelona s Mallorcou. (sport.es)

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Betis Balompié 6
2. Granada CF 6
3. Real Sociedad de Fútbol 5
4. RC Celta de Vigo 5
5. Valencia CF 4
6. Real Madrid CF 4
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Ansu Fati 2
2. Lionel Messi 1
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Polštář PENYA BARCELONISTA bílý
Polštář PENYA BARCELONISTA bílý

od 430 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat