Hráči Barcelony by se k tréninku mohli vrátit nejdříve až za více než měsíc, píše deník AS

Hráči Barcelony by se k tréninku mohli vrátit nejdříve až za více než měsíc, píše deník AS

V nadpise zmíněný madridský plátek se v pondělním vydání rozhodl podívat na možná data návratu barcelonských fotbalistů do tréninkového procesu. V Ciutat Esportiva se má znovu cvičit až za něco málo přes jeden měsíc. A to nejdříve.

V Barceloně začali pracovat s úpravami prvotních odhadů krátce poté, co španělský premiér Pedro Sánchez prodloužil nouzový stav země o dalších 15 dní. Na Camp Nou si jsou všichni vědomi toho, že pauza od fotbalu bude dlouhá a hráči budou muset pracovat individuálně z domu ještě minimálně 4 týdny.

V klubu se začínají obávat, zdali hráči dokáží udržet optimální fyzickou přípravou, jenž jim umožní soupeřit na nejvyšší úrovni, až se soutěže vrátí zpět na pořad dne. Kondiční kouči odhadují, že fotbalisté budou potřebovat 2 týdny normálního trénování s ostatními, aby mohli čelit zápasů v LaLize, resp. Lize mistrů.

LaLiga i RFEF (zdejší fotbalový svaz) pozastavili veškerá soutěžní utkání až do odvolání. Datum návratu naprosto závislé na vývoji šíření koronaviru a rozhodnutí místních úřadů. Ideou pro Katalánce je návrat do práce v pondělí 27. dubna, tak alespoň tvrdil pondělí tisk. V Barce přiznávají, že jde o nejoptimističtější scénář a nejdřívější datum.

Na pondělí pak byla naplánována videokonference Evropské klubové asociace, známé též pod zkratkou ECA, na níž se řešilo spoustu témat týkající se právě současné krize. Hledaly se na ní řešení aktuální složité situace, která vedle sportovního aspektu ohrožuje i ten finanční. Došlo tedy i na zkrácení výplat hráčům či prodloužení sezony.

Lídrem za prvně zmíněnou iniciativu byla právě Barca, která už tak učinila. Vedoucí orgány se však domnívají, že nebude snadné zavést takové opatření, jelikož v každém týmu panují odlišné okolnosti. Příkladem budiž majetková struktura, kdy jeden klub vlastní členové/fanoušci a další multimiliardáři z oblasti Perského zálivu.

Kluby se pak rovněž mohou lišit v počtu sekcí či mít naprosto jiný zdroj financování. Všechno tohle vedlo k tomu, že se k plošnému snížení mezd zřejmě nesáhne, nicméně budou vydána doporučení. A k závěru letošního ročníku – je jasné, že se všichni chtějí vrátit co nejdříve. Pravdou je, že rozhodnutí nezáleží na nich.

Veškeré přítomné celky při videohovoru se dohodly na tom, že je nezbytné pokusit se dohrát zápasy, i kdyby to mělo znamenat hrát po datu 30. června, kdy některým fotbalistům vyprší kontrakty u svých zaměstnavatelů. Budou přijaty akční plány, které se pokusí najít správný vzorec pro například dočasné prodloužení takových smluv.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Oficiálně: Termíny prvních dvou kol po restartu

LaLiga přes víkend schválila a zveřejnila data a časy výkopů pro první dvě kola po návratu z koronavirové pauzy. Po více než tříměsíční odmlce si Barca zahraje nejprve venku proti Realu Mallorce a to v sobotu, 13. června od desáté hodiny večerní. Ve stejný čas, akorát o tři dny později, pak doma přivítá Leganés.


Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá
Kšiltová čepice PENYA BARCELONISTA černá

od 350 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat