CoolCamp

Keita Baldé: Není náhodou, že z La Masie vychází tolik dobrých hráčů

Keita Baldé: Není náhodou, že z La Masie vychází tolik dobrých hráčů

Odchovanec Barcelony Keita Baldé Diao, jenž aktuálně válčí za Monako, povykládal o svém čase stráveném právě v katalánské akademii a vzpomínal v dobrém. Na zdejší výchovný systém měl jenom slova chvály.

Barcelona vás nejprve učí a chová se jako ke člověku a až potom jako k fotbalistovi. Není štěstím, že z La Masie vzešlo tolik dobrých hráčů. Znamená to, že něco děláte dobře. Viděl jsem tam hráče jako Icardi, Deulofeu, Bartra, Sergi Roberto, Dos Santos a Bellerín a pořád tam jsou noví. I teď v karanténě brzy vstávám.

Je to stejné jako v tréninkové dny. Hodinu a půl cvičím – 45 minut na rotopedu a 45 minut silového tréninku. Takový program nám poslali zaměstnanci Monaka. Každý má svůj individuální. Odpoledne relaxuji, dávám si siestu a hraji se svým synem. Situace ve světě je bohužel obtížná. Mám příbuzné ve Španělsku a Senegalu.

Já jsem mezitím se svou partnerkou a synem v Monte Karlu. Všechno je zde dobře organizováno a lidé dodržují pravidla. Četl jsem o situaci v Itálii a Španělsku a doufám, že vše co nejdříve vrátí do normálu. Daroval jsem peníze v boji proti koronaviru. Dělám totiž všechno co můžu pro mou rodinu a lidi, které miluji.

Musíte taková gesta dělat sám od sebe a nečekat na to, až vás někdo požádá.“ Dodejme, že pětadvacetiletý rodák z Arbúcies má na svém kontě v této sezoně 26 zápasů (21 v Ligue 1, 1 v Coupe de France a v 2 v Coupe de la Ligue, ve kterých dal 8 gólů (4 ligové a 4 pohárové) a na 4 nahrál (všechny v lize).


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

 • Tarja Senior editor
  27.03.2020, 08:39

  Ve fifě mi za Barcu neskutečně válí. smileysmiley

  • Pavel Kašuba Senior editor
   27.03.2020, 08:55

   tam mi válel i ten módní guru z Arsenalu, stejně jako v FM (které je mimochodem stokrát lepší než ta věc od EA smiley), ale ve skutečnosti to bohužel nevyšlo no smileymísto toho jsme tady měli Malcomy, Turany a podobné smiley

   • Tarja Senior editor
    27.03.2020, 21:28

    Tak to u me je zatim jednim z nejvetsich zklamani, jenze tech moznosti tam moc neni. smileyV 19 jeste valel, 20 uz bida. Jestli se neda dohromady, pujde do zakladu Palencia a nazdar. smileyFM uz jsme prece resili, ja si proste potrebuju i zahrat... smileyArdu ted jeste porad plati, ne?😂

    • Pavel Kašuba Senior editor
     30.03.2020, 09:06

     jé, Sergi - ten mi chybí no smileypořád jsem za to, že se mu nedal prostor, ale v našem sranda klubu za posledních pár let se nedivím už ničemu ... máš pravdu, na kebaba jsem zapomněl, kriminálník jeden smileydoufám, že v létě zmizí


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV