Kluby se musí vyhnout bankrotu a hráči by měli být štědří, tvrdí agent Minguella

Kluby se musí vyhnout bankrotu a hráči by měli být štědří, tvrdí agent Minguella

Jeden z nejznámějších fotbalových zástupců hráčů ve Španělsku, Josep Maria Minguella, v interview pro agenturu EFE povykládal o budoucnosti klubu v kontextu s šířením koronaviru. Podle něj by se mimo jiné i jeho klienti měli vzdát velké části svého výdělku.

Je potřeba zanalyzovat situaci týmů a podívat se, jak daleko mohou dojít, nicméně především je zapotřebí se vyhnout bankrotu. Kluby jsou pilířem sportu a proto by hráči měli být štědří a vzdát se svých mezd. Pokud hráč chce vyplatit celou svou gáži, má na to právo, ale dostane jí pozdě a zanechá po sobě špatný dojem.

Pokud s tím půjde k soudu, pravděpodobně vyhraje, ale odkud ty peníze půjdou? Budou muset kluby prodávat své majetky. Hráči si nyní uvědomují, že situace je komplikovaná a zmražení výplat může přijít jako rozhodnutí z vrchní pater. Stejná situace panuje ve Španělsku, Itálii, Anglii i Německu. Pokud není příjem, nikdo nebude tisknout peníze.

Jedná se o lekci do budoucna. Jakmile se všechno ustálí, kluby budou i nadále bojovat o nejlepší hráče, které budou vysoce živit a platit za jejich přestupy stovky milionů, které nejde vidět v žádném jiném ekonomickém sektoru na světě. Fotbal je iluze. Někdy se zdá, že pro některé týmy je nejdůležitější přeplatit své rivaly.

V jiné oblasti nepochopíte platbu ve výši 100 milionů eur, tady tomu tak není. Ve fotbale platíte s nepochopitelnou radostí. Tato situace určitě donutí některé lidi se postavit na zem, nejen ve spotu. Když se kluby dohodnou s hráči, bude to nejlepší. Nevíme, jak dlouho to potrvá, protože jsme neustále na pozoru.

Na to, co se stane s LaLigou, Ligou mistrů a všemi dalšími soutěžemi, musíme počkat, až bude situace více stabilní. Nebudu po Barceloně požadovat navrácení peněz, jelikož tato situace není způsobená její vinou.“ Připomeňme, že tento agent zastupoval Diega Maradonu, Christa Stoičkova nebo Romária a byl i u příchodu Lionela Messiho.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

René
Tipér

Hráči by měli být solidární ale největší paraziti ve fotbale jsou agenti hráců,dojí jak kluby tak hráče.

24.03.2020, 10:25

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Oficiálně: Termíny prvních dvou kol po restartu

LaLiga přes víkend schválila a zveřejnila data a časy výkopů pro první dvě kola po návratu z koronavirové pauzy. Po více než tříměsíční odmlce si Barca zahraje nejprve venku proti Realu Mallorce a to v sobotu, 13. června od desáté hodiny večerní. Ve stejný čas, akorát o tři dny později, pak doma přivítá Leganés.


Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko PENYA BARCELONISTA červené dámské - logo na srdci
Triko PENYA BARCELONISTA červené dámské - logo na srdci

od 340 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat