CoolCamp

Kluby se musí vyhnout bankrotu a hráči by měli být štědří, tvrdí agent Minguella

Kluby se musí vyhnout bankrotu a hráči by měli být štědří, tvrdí agent Minguella

Jeden z nejznámějších fotbalových zástupců hráčů ve Španělsku, Josep Maria Minguella, v interview pro agenturu EFE povykládal o budoucnosti klubu v kontextu s šířením koronaviru. Podle něj by se mimo jiné i jeho klienti měli vzdát velké části svého výdělku.

Je potřeba zanalyzovat situaci týmů a podívat se, jak daleko mohou dojít, nicméně především je zapotřebí se vyhnout bankrotu. Kluby jsou pilířem sportu a proto by hráči měli být štědří a vzdát se svých mezd. Pokud hráč chce vyplatit celou svou gáži, má na to právo, ale dostane jí pozdě a zanechá po sobě špatný dojem.

Pokud s tím půjde k soudu, pravděpodobně vyhraje, ale odkud ty peníze půjdou? Budou muset kluby prodávat své majetky. Hráči si nyní uvědomují, že situace je komplikovaná a zmražení výplat může přijít jako rozhodnutí z vrchní pater. Stejná situace panuje ve Španělsku, Itálii, Anglii i Německu. Pokud není příjem, nikdo nebude tisknout peníze.

Jedná se o lekci do budoucna. Jakmile se všechno ustálí, kluby budou i nadále bojovat o nejlepší hráče, které budou vysoce živit a platit za jejich přestupy stovky milionů, které nejde vidět v žádném jiném ekonomickém sektoru na světě. Fotbal je iluze. Někdy se zdá, že pro některé týmy je nejdůležitější přeplatit své rivaly.

V jiné oblasti nepochopíte platbu ve výši 100 milionů eur, tady tomu tak není. Ve fotbale platíte s nepochopitelnou radostí. Tato situace určitě donutí některé lidi se postavit na zem, nejen ve spotu. Když se kluby dohodnou s hráči, bude to nejlepší. Nevíme, jak dlouho to potrvá, protože jsme neustále na pozoru.

Na to, co se stane s LaLigou, Ligou mistrů a všemi dalšími soutěžemi, musíme počkat, až bude situace více stabilní. Nebudu po Barceloně požadovat navrácení peněz, jelikož tato situace není způsobená její vinou.“ Připomeňme, že tento agent zastupoval Diega Maradonu, Christa Stoičkova nebo Romária a byl i u příchodu Lionela Messiho.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

  • René Tipér
    24.03.2020, 10:25

    Hráči by měli být solidární ale největší paraziti ve fotbale jsou agenti hráců,dojí jak kluby tak hráče.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV