Kolik budou klub stát nepotřební hráči v příští sezóně?

Kolik budou klub stát nepotřební hráči v příští sezóně?

Barcelonu již několik let trápí obrovské výdaje na platy, které znemožňují klidné fungování na přestupovém  trhu. Velkých a drahých kontraktů už se Barcelona do jisté míry zbavila, od nové sezóny totiž už nebude v klubu Jordi Alba a Sergio Busquets, kteří měli na klubovou pokladnu nemalý vliv. Nyní ale vedení Barcelony řeší další z mnoha problémů, výdaje na platy nepotřebných hráčů mají totiž činit v příští sezóně přes 50 milionů euro. Konkrétně to je částka, která má být vynaložena na kontrakty Samuela Umtitiho, Clemanta Lengleta, Álexe Collada, Sergiño Desta a Gustavia Maia a zavit se této zátěže, je klíčem k dalšímu snižování sportovních mzdových nákladů.

Jedním z hlavních problémů, s nimiž se FC Barcelona stále potýká, jsou vysoké sportovní mzdové náklady, což znamená, že klub je stále v choulostivé finanční situaci a má problémy s posilováním kádru prvního týmu kvůli ekonomickému "Fair Play" LaLigy. V létě 2021 se představenstvu Laporty podařilo zděděný mzdový účet snížit, ale podpisy v zimě téže sezony a loni v létě, které posílily tým Xaviho Hernándeze, jej opět navýšily na 656 milionů eur.

Sportovní vedení v čele s Mateuem Alemanym pracovalo po celou sezónu na snížení této částky, protože klub ji musí ponechat na úrovni 450 milionů euro. V současné době, po odchodech Busquetse, Alby, Memphise a Griezmanna, má Barça na sezónu 2023-24 celkem 530 milionů eur. Xavi s Umtitim, Lengletem, Colladem, Destem a Maiem rozhodně nepočítá a pro klub je více, než důležité, aby všichni z těchto hráčů klub v létě opustili a nejlepe na trvalo. Tým i toto léte potřebuje několik kvalitních posil, které rozhodně přijdou, ale vše musí probíhat tak, aby současně také s příchodem nový hráčů, současní hráči odcházeli do jiných klubů na trvalo a za peníze.

Ze všech pěti hráčů bude v nacházející sezóně pro Barcelonu nejdrazší Samuel Umtiti. Francouz v lednu 2022 prodloužil smlouvu do roku 2026, aby pomohl klubu podepsat Ferrana Torrese, ale v příští sezóně bude Barcelonu stát 20 milionů euro a je pro vedení naprostou prioritou se Umtitiho platu zbavit. Náklady na Lengleta jsou rovněž vysoké a to 16 milionů euro. Francouz byl jedním z hráčů, kteří prodloužili smlouvu uprostřed pandemie koronaviru, s úpravou platu, který klub nyní také velmi zatíží. O jeho podpis usiluje Tottenham, kde hrál v této sezoně na hostování a ze všech pěti hráčů jdou zde nejlepší vyhlídky na trvalý odchodi i za finanční kompenzanci.

Dest naopak přijde Barçu na přibližně deset milionů eur. Na hostování v Miláně se mu příliš nedařilo a žádný klub o něj nemá zájem. Má smlouvu do roku 2025 a klub doufá, že se podaří najít další tým alespoň na hostování, aby převzal větší část platu. Výdaje na platy Álexe Collada a Gustava Maii už nejsou pro klub tak likvidační, ale stále jsou v kategorii zcela zbytečných. Collado byl na hostování v Elche a Maio na valencijské Mestalle, obou má být v příští sezóně vyplaceno shodně 4.5 milionů euro.


Zdroje: sport.esDiskuze

Chci vidět toho, kdo koupí Umtitiho. Pokud ho nevyplatíme, zůstane tu. Lengleta snad Tottenham vezme. Desta taky za nějaký pakatel.

18.06.2023, 18:08
pyspetr karlos

tottenham ho už nechce

19.06.2023, 07:24
karlos pyspetr

Takže nám zbydou oba dva :D Paráda. Musíme je ze smluv vyplatit no. Leda..... že bychom je nabídli arabům. Pokud mohli dát za Nevese 55M, proč by nám nemohli dát např 20 za oba.

19.06.2023, 11:36
tomise63 karlos

Neuvěřitelné.Umtiti ,borec který má obě kolena chrobalivé dostane smlouvu na 4 roky.No co dodat....vedení opravdových odborníků.

21.06.2023, 10:51

Trenér si Umtitiho dost chválil, prý je zachránil od sestupu a zkusí ho získat ale pochybuji , že na to mají peníze..

19.06.2023, 12:01

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. CA Osasuna 0
4. Deportivo Alavés 0
5. CD Leganés 0
6. RCD Espanyol de Barcelona 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat