La Liga potvrzuje 15 týmů, které souhlasily s regulací cen na hostujících tribunách

La Liga potvrzuje 15 týmů, které souhlasily s regulací cen na hostujících tribunách Foto: Pavel Misař

Barcelona a Getafe se na poslední chvíli připojily ke kroku stanovit maximální cenu 30 eur za vstupenky do sektoru hostí.

Patnáct klubů Primera División uzavřelo historickou dohodu o zpřístupnění fotbalu hostujícím fanouškům. Jak LaLiga potvrdila v tiskové zprávě a oznámila již na svém galavečeru, kde oznámila nový název a logo soutěží, od příští sezóny budou moci hostující fanoušci vstupovat na stadiony za pouhých 30 eur.

Ne všechny týmy se k tomuto návrhu přihlásily. Ty, které dohodu podepsaly, jsou: Cádiz, Almería, Sevilla, Betis, Valencia, Atlético de Madrid, Girona, Mallorca, Real Sociedad, Athletic, Granada, Las Palmas, Alavés, Getafe a Barcelona. Poslední dva jmenovaní se k dohodě připojili se zpožděním poté, co se neobjevili na seznamu, který byl zveřejněn na slavnostní prezentaci. Relevo již 14. června informovalo o účasti jedenácti, kteří v té době působili v první lize, na těchto jednáních. Od té doby se připojily tři postupující týmy.

Mimo toto opatření zůstaly Real Madrid, Rayo Vallecano, Villarreal, Celta a Osasuna. Vzhledem k tomu, že se nejedná o institucionální opatření, ale o opatření dohodnuté mezi týmy, budou moci nezúčastněné týmy stanovit cenu, kterou považují za přiměřenou. Nakonec, ačkoli byla původně navržena cena 25 eur, bude cena stanovená 15 týmy činit 30 eur.

Týmy, které dosáhly dohody:

 • Atletico Madrid
 • Barcelona
 • Betis
 • Sevilla
 • Mallorca
 • Girona
 • Almeria
 • Athletic
 • Real Sociedad
 • Cádiz
 • Getafe
 • Valencia
 • Las Palmas
 • Granada
 • Alavés

Kromě toho se také dohodli na minimálním počtu míst pro fanoušky hostů na každém zápase: 300 míst. Za cenu 30 eur (maximálně může být tato částka ještě snížena, pokud to kluby uznají za vhodné) nechají fanoušci soupeře v pokladně na každém zápase minimálně 9 000 eur.

Jak informoval tento deník, tuto dohodu studovala i Barcelona, a přestože zpočátku nebyla součástí oznámení, v posledních dnech se klub vedený Joanem Laportou rozhodl k dohodě připojit. "Pro Barçu je to velmi zajímavý způsob, jak vyhovět mnoha žádostem, které máme při každém výjezdu" uvedl Joan Laporta v tiskové zprávě, kterou poskytla La Liga.

Opačným případem je Celta Vigo, která byla původně oznámena jako jeden z klubů, které se k dohodě připojí, ale v novém potvrzení La Ligy se jako účastník této nové dohody ve španělské lize neobjevuje.

Ostatní kluby nereagovaly, ačkoli účastníci této revoluční dohody si nechávají otevřené dveře pro zbytek soutěže, aby do ní vstoupili podle svého uvážení. Návrh, který vzešel z projektu iniciovaného společností Aficiones Unidas ve druhé lize, dokázal přejít z cen dosahujících až 60 eur na pouhých 30 eur.

Toto opatření je v Premier League zavedeno od roku 2016 a ukázalo se jako velmi úspěšné. Od té doby se počet cestujících fanoušků vyšplhal tak vysoko, že v nedávno skončené sezóně překonal návštěvnické rekordy. V Anglii je to 30 liber a zde ve Španělsku 30 eur. Společný úspěch, který fanouškům usnadní cestu za svým týmem mimo vlastní stadion.

Staňte se členem našeho fanklubu nyní a získejte možnost vstupenek do sektoru hostí nejen po celém Španělsku!


Zdroje: relevo.comDiskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 95
2. FC Barcelona 85
3. Girona FC 81
4. Club Atlético de Madrid 76
5. Athletic Club 68
6. Real Sociedad de Fútbol 60
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Artem Dovbyk 24
2. Alexander Sørloth 23
3. Jude Bellingham 19
4. Robert Lewandowski 19
5. Ante Budimir 17
30. Fermín López 8
35. Ferrán Torres 7
38. João Félix 7
47. Raphinha 6
62. Lamine Yamal 5
Zobrazit celou tabulku

 

Chat