LaLiga a RFEF oznámily, že nezaregistrují Daniho Olma a Paua Víctora

LaLiga a RFEF oznámily, že nezaregistrují Daniho Olma a Paua Víctora Foto: FCBarcelona.com

Barça se odvolá k CSD, aby získala předběžné opatření jako poslední možnost

Je to oficiální. Španělská fotbalová federace (RFEF) a LaLiga rozhodly, že neudělí registrace Danimu Olmovi a Pauovi Víctorovi s FC Barcelonou.

Takto to oznámila Federace: „[...] Požadavky na licence pro zmíněné hráče podané FC Barcelonou byly posouzeny podle platných federativních předpisů, a Komise pro dohled rozhodla neudělit předchozí schválení ani konečnou licenci požadovanou FC Barcelonou pro hráče pana Daniho Olma Carvajala a pana Paua Víctora Delgada na základě doslovného výkladu článků 130.2 a 141.5 Obecného řádu RFEF, které zakazují, aby hráč, jehož licence byla zrušena, mohl během stejné sezóny získat licenci ve stejném týmu klubu, s nímž již byl spojen.“

Zároveň stejná zpráva informuje, že FC Barcelona se vrací k pravidlu 1:1, což klubu umožní investovat do přestupů každý eurocent získaný z prodeje hráčů: „Po splnění požadavků na ekonomickou kontrolu LaLigy dne 3. ledna 2025 ze strany FCB a po předložení relevantní dokumentace klubem rozhodl Orgán pro validaci rozpočtů LaLigy o navýšení Limitů nákladů na sportovní tým FC Barcelony od uvedeného data.“

Klub Blaugrana tak nemá jinou možnost než se v úterý obrátit na Vyšší sportovní radu (CSD) jako na poslední možnost a pokusit se získat předběžné opatření opět soudní cestou.

Katalánský klub je však v této věci optimistický a věří, že dostane zelenou příští týden, těsně před zápasem Superpoháru Španělska. Připomeňme, že ani Dani Olmo, ani Pau Víctor nebyli povoláni k dnešnímu pohárovému debutu proti Barbastro, ale klub plánuje, že odcestují do Saúdské Arábie, kde budou čekat na vyřešení jejich případů.


Zdroje: Sport.es



Diskuze

Já teda nejsem zdaleka odborník na tuhle tématiku, takže čistě ze selského rozumu - Barcelona o obnovení licence žádala před jejich vypršením a pokud dodala potřebné podklady tak byl míček na straně federace (ať už měla Barcelona nové peníze na účtě nebo ne). A pokud federace nemá ošetřené, že má na udělení licence takovou a takovou dobu a její obnovení se odvíjí od data rozhodnutí a ne podání žádosti, tak je snad na vině toho, že došlo ke "zrušení licence" kvůli jejímu skončení federace a logicky by měla být udělená jako její obnovení a ne jako udělení nové po skončení zrušené, ne? Může případně někdo ten případ rozebrat z tohohle hlediska tak, aby to dávalo smysl? Komukoliv, kdo se o to pokusí předem díky :D

04.01.2025, 15:08

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 9
2. Athletic Club 9
3. Villarreal CF 7
4. FC Barcelona 7
5. RCD Espanyol de Barcelona 7
6. Getafe CF 6
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jorge de Frutos 1
2. Álvaro García 1
3. Isi Palazón 1
4. Casals 1
5. Karl Etta Eyong 1
7. Raphinha 1
8. Ferrán Torres 1
9. Lamine Yamal 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat