Levante UD 2:3 FC Barcelona

Levante mělo Barcelonu na lopatě, v infarktovém druhém poločase kopalo dokonce tři penalty, ale Ter Stegen jednu z nich chytil a umožnil tím Aubameyangovi, Pedrimu a Luuku de Jongovi otočit.

Levante bylo od samotného začátku nebezpečnější, třebaže v držení míče tradičně dominovala Barcelona. Ta ale zároveň předváděla dost nepřesností v rozehrávce, nedůslednost v defenzivě a o ofenzivě téměř nemohla být řeč. Zato domácí hned několikrát zvedli diváky ze sedaček.

Hodně vidět byl vidět kapitán a dlouholetá opora granotes Morales a z druhé vlny dělali potíže i záložníci Campaňa i Radoja. Za Barcelonu se do zakončení dostal akorát Frenkie de Jong a Ferrán Torres, jenž měl ve 21. minutě asi největší příležitost svého týmu za celý první poločas, avšak z nepříliš výhodné pozice na Cárdenase nevyzrál.

O pět minut později se Morales zaskvěl úžasným sólem, při němž už překonal i Ter Stegena, ale ten míč alespoň ztlumil, takže ho García stihl těsně před brankovou čárou vykopnout. Později musel hasit nebezpečný útok také Araújo. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:0, s nímž vzhledem k obrazu hry museli být blaugranas spokojeni.

Druhá půle už z barcelonského pohledu začala lépe, jelikož brankář Cárdenas musel tasit první vážnější zákrok proti hlavičce Torrese. Nicméně v 52. minutě přišel opožděný trest za chyby z prvního dějství. Alves nešikovně rukou fauloval aktivního Sona a kopala se penalta. Morales bez problémů proměnil.

Neuplynuly ani tři minuty a Barcelona vypadala na ručník - García při rohovém kopu spojil faul loktem se zahráním míče rukou, čili rozhodčí opět musel ukázat na penaltu. Tentokrát se k ní postavil Martí, nicméně Ter Stegen jeho záměr vystihl. Záhy se ukázalo, že šlo o zlomový moment utkání.

V 59. minutě se totiž uvolil Dembélé a poslal další skvělý centr na Aubameyanga, který hlavou s přehledem skóroval. Čtyři minuty nato zafungovala spolupráce střídajících záložníků Gaviho s Pedrim a druhý jmenovaný vystřelil neméně povedeně. Barcelona se dostala do vedení, což Levante viditelně vykolejilo.

Jenže stačil jediný přešlap a Levante bylo zpět. Střídající Lenglet do třetice zařídil penaltu a Melero v roli exekutora vyrovnal. Zápas tím dostal nový náboj, protože pro oba týmy byla remíza málo. Avšak kvalitnějšími se ukázaly být útoky Barcy. V 88. minutě měl velkou příležitost Gavi, kterého Cárdenes ještě vychytal, ale v první minutě nastavení ani on Levante nezachránil. Albův centr do sítě razantní hlavičkou nasměrovala další posila Luuk de Jong, čímž tři body urvala Barcelona.

LaLiga - 31. kolo 10. dubna 2022, 21:00 Estadio Ciudad de Valencia Nova Sport 3

Levante UD

2 : 3 José Luis Munuera Montero

Campaña 11'
Morales (p.) 52'
  58' Aubameyang (A - Dembélé)
  63' Pedri (A - Gavi)
Melero (p.) 83'
  87' Araújo
  90+2' L. de Jong (A - Alba)

Cárdenas - Miramón, Pier, Postigo, Vezo (76' Cantero), Son - Radoja (76' Bardhi), Pepelu, Campaña (65' Melero) - Martí (65' Gómez), Morales (90' Pubil)

ter Stegen - Alves (81' Lenglet), Araújo, E. García, Alba - Nico (56' Pedri), Busquets, F. de Jong (57' Gavi), - Dembélé (84' Adama), Aubameyang (84' L. de Jong), Torres