Lionel Messi započal další fázi rekonvalescence už na trávníku s míčem

Lionel Messi započal další fázi rekonvalescence už na trávníku s míčem

Čím dál tím blíže plnému vyléčení je Argentinec Lionel Messi, který si po návratu z dovolené natáhl sval v lýtku a kvůli tomuto problému zmeškal úvodní ligové kolo na půdě Athleticu. V tomto týdnu už se ale poprvé ukázal na hřišti a to i s balonem.

Lionel Messi už trénuje venku v Ciutat Esportiva, kde hlavní skupina barcelonských hráčů zahájila přípravy na druhé ligové střetnutí v tomto ročníku. Rodák z Rosaria zveřejnil na svém Instagramu fotky, kde sám trénuje, avšak už s míčem. Zelenou od doktorů zatím nedostal.

Připomeňme, že barcelonská desítka si toto poranění přivodila hned v prvním tréninku po konci prodlouženého volna a díky němu nemohla odcestovat spolu s ostatními do USA na tamní turné a dva zápasy s Neapolí. O jeho startu teď v neděli proti Betisu se však pochybuje.

Podle informací deníku Sport by se měl ke zbytku celku přidat v pátek a v sobotu. Je extrémně nepravděpodobné, že hned z fleku zvládne zátěž celých devadesáti minut, ale zprávy z prostředí klubu jsou pozitivní a dokonce tvrdí, že Leo nyní pracuje pouze na nabrání fyzičky a lýtko už má doléčené.

Po dvoudenním volnu, které hráči dostali od trenéra Ernesta Valverdeho, proběhly zatím dva tréninky a to v pondělí a v úterý. Na začátku týdne se k dostupným áčkařům přidali Carles Pérez, Iňaki Peňa a Ludovit Reis (pro něhož to bylo první cvičení s hlavním týmem po přestupu z Groningenu).

K prvním dvěma jmenovaným se pak o den později namísto Nizozemce se slovenskými kořeny přidal stoper Juan „Chumi“ Brandáriz. Nélson Semedo pak cvičil z blíže nespecifikovaných důvodů o samotě. S regeneračním procesem začal také Messiho kolega z útoku Luis Suárez.

Obě jednotky proběhly netradičně na hřišti č. 2 ve výše jmenovaném areálu. Ve středu čeká na barcelonisty dvojitá dávka trénování a do práce se pak vrátí až v pátek. Poslední cvičení proběhne v sobotu, jelikož úvodní soutěžní zápas na Camp Nou v této sezoně proběhne až v neděli večer.


Zdroje: sport-english.com, fcbarcelona.com



Diskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 3
2. Rayo Vallecano de Madrid 3
3. Getafe CF 3
4. Villarreal CF 3
5. Athletic Club 3
6. Deportivo Alavés 3
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jorge de Frutos 1
2. Álvaro García 1
3. Isi Palazón 1
4. Casals 1
5. Karl Etta Eyong 1
7. Raphinha 1
8. Ferrán Torres 1
9. Lamine Yamal 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat