Sportovní ředitel Barcelony Mateu Alemany odcestoval do Marrákeše, kde se setká s agentem Moussou Sissokem a společně budou znovu řešit případné prodloužení smlouvy Ousmane Dembélého.
Francouzskému křídelníkovi končí v červnu smlouva a dosud nedošlo k prodloužení. Již v minulosti proběhla dost vyostřená a neúspěšná jednání, která málem vyústily ve vyřazení hráče z kádru. Na žádost Xaviho však Dembélé v klubu zůstal a situace se znatelně změnila, v poslední době totiž Dembélé předvádí skvělé výkony. V nedělním utkání proti Seville si při střídání dokonce vysloužil potlesk ve stoje.
Fanoušci chtějí, aby Dembélé v klubu zůstal. Prezident Joan Laporta jim naslouchá, zatímco Xavi je také ohromen pracovní morálkou, kterou v posledních měsících ukázal. ,,Vypadá velmi šťastně a angažovaně," řekl Xavi na pozápasové tiskové konferenci.
Barcelona neplánuje ustoupit ze svých přísných ekonomických parametrů z hlediska platů pro hráče, přesto se vedení rozhodlo pro další jednání, které by mohlo hráče i v souvislosti s tlakem fanoušků přesvědčit.
,,Pokud se přizpůsobí našim podmínkám, mohl by s námi zůstat," řekl Alemany poté, co dorazil do Maroka.



Real Madrid CF
Villarreal CF
FC Barcelona
Club Atlético de Madrid
Real Betis Balompié
RCD Espanyol de Barcelona
Kylian Mbappé
Julián Álvarez
Karl Etta Eyong
Ferrán Torres
Vinicius Junior
Robert Lewandowski