CoolCamp

McGuane krůček od angažmá v Hajduku, Ruiz na cestě hostovat jinde a Vidal setrvá v klubu aneb poslední spekulace z Barcelony

McGuane krůček od angažmá v Hajduku, Ruiz na cestě hostovat jinde a Vidal setrvá v klubu aneb poslední spekulace z Barcelony

Do uzávěrky registračního okna zbývá už jen něco málo přes 10 dní a přestupové drby už celkem zvolnily – vyjmeme-li hlavní ságu letošního léta v podobě Neymara. Pár se jich ale za poslední týden objevilo a my si je nyní shrneme.

Začneme u nepříliš známého Angličana působícího v rezervním týmu FC Barcelony, Marcus McGuane. Ten se stal jedním z držitelů pomyslného Černého Petra z týmu Francisca Javiera Garcíi Pimienty, který aktuálně čítá 27 hráčů. Pro potřeby registrace do třetí nejvyšší ligy ve Španělsku je však zapotřebi zbavit se ještě pěti hráčů.

Jedním z odchodů bude pravděpodobně Juan Miranda, za něhož však přijde náhrada – možná Gideon Mensah. Spekuluje se také o kolegovi McGuana ze záložní řady, Oriolu Busquetsovi. Ovšem zpět k dvacetiletému rodákovi z Greenwiche, jenž je v Barceloně od ledna roku 2018 a nyní hovoří se zástupci chorvatského Hajduku Split.

Abel Ruiz skončí na hostování

Dalším, který má jít z kola (v tomto případě barcelonské rezervy) ven, je Abel Ruiz, ovšem o něj klub nechce přijít a je ochoten jej pouze zapůjčit. Sám hráč si myslí, že má na vyšší úroveň a představitelé katalánského celku mu rádi najdou jiný tým. Ruiz letos odcestoval s A-týmem na turné po USA a nyní kolem něj krouží i některé výběry z Evropy.

Na začátku měsíce se sešel s Éricem Abidalem a Patrickem Kluivertem a probral s nimi plán na nadcházející sezonu. Tu nechce strávit v Segundě División B a krátce po podpisu nového kontraktu, který jej s výkupní klauzulí 100 milionů eur udrží v Katalánsku do roku 2021, si může vybírat z několika možností včetně dvou domácích.

Vedle francouzského Olympique Marseille totiž zájem projevil Real Betis a také Valencia, která se bude snažit nahradit Rodriga Morena, jenž to má namířeno do Atlétika Madrid. Právě na tomto přesunu bude záležet. Stále teprve devatenáctiletý útočník z Almussafes by se znovu setkal se svým parťákem Ferránem Torresem, kterého zná z reprezentace.

Ernesto Valverde Ruize obdivuje ale nevidí pro něj místo v prvním týmu a sám mladík nechce odejít z klubu nastálo. Místo něj se pak má barcelonská rezerva poohlédnout po nějakém zkušenějším kanonýrovi, kdy zatím pustili ze stejného postu Rafu Mújicu. Dodejme, že z Barcy B odešlo k dnešnímu dni 7 hráčů zadarmo a 2 na hostování.

Arturo Vidal se nikam nechystá

Na závěr se zastavíme u chilského středopolaře z áčka Artura Vidala. Ten si svůj pobyt v katalánské metropoli užívá a nemá zájem odcházet, což neměl v plánu ani kouč Valverde. Jedním ze zájemců byl Inter Milán, který od letoška vede Antonio Conte a se kterým se Vidal setkal v roce 2011, kdy jej italský lodivod kupoval do Juventusu, tehdy z Bayeru Leverkusen.

Na Camp Nou nyní panuje přetlak v záloze a Barca byla ochotná Vidala, jenž má individuální plán cviků, prodat za 20 milionů eur. To se dozvěděl agent Fernando Felicevich, jehož kontaktoval i i výše zmiňovaní Nerazurri a probral to se svým klientem, který však potvrdil svou touho setrvat. Místo bývalého hráče Bayernu Mnichov tak pravděpodobně odejde Ivan Rakitič.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop