Messi bude potřebovat několik týdnů k tomu, aby se znovu stal tím Messim, kterého známe, říká kondiční trenér z Ruska

Messi bude potřebovat několik týdnů k tomu, aby se znovu stal tím Messim, kterého známe, říká kondiční trenér z Ruska

S tímto odvážným tvrzením přišel jistý Paulino Granero, jenž zodpovídá za fyzickou přípravu v armádním celku CSKA Moskva a taktéž ruské reprezentaci. Nejen podle něj, ale dle dalších kolegů z branže, bude velkou chybou, když po skončení šíření koronaviru hráči neabsolvují malou předsezonní přípravu v délce trvání dva týdny.

Leo Messi je nejlepší. Jeho fotbal je založen na velmi komplikované, průnikové hře, ačkoliv se to navenek může zdát jednoduché. Messi bude potřebovat několik týdnů, aby se stal zase takovým, jakým jej známe. Jeho zabijácká hra lze realizovat jen s optimální fyzickou přípravou. Hodně zapojuje svaly, často dochází k otáčení a změnám směru.

Hraje v maximální rychlosti a vyžaduje flexibilitu. Všechno tohle znamená, že nejsem přesvědčen, zdali po tak dlouhé odmlce dokáže Leo dělat to, co dělal před zastavením soutěží – nehledě na to, kolik toho odtrénuje na zahradě nebo na malém hřišti, které má u sebe doma v Castelldefels.

Po třech dnech bez normálního tréninku začne celý oběhový i dýchací systém spolu se svaly odolávat, jelikož nic nelze srovnat se skupinovými aktivitami. Ty jsou jedinou optimální formou fotbalového tréninku na nejvyšší úrovně. Potřebujete postavit kužely, vyběhnout na hřiště, hrát 11 na 11, běhat, cítit míč nebo měnit směry.

Dále sprintovat, akcelerovat a prudce brzdit, střílet a tak dále. Individuální kvalita je určena dobrou úrovní týmu a spoluprací mezi hráči. Lze vidět pouze v týmu a pokud se vrátíme do sezony bez malé přípravy trvající alespoň 15 dní s potřebou mít hráče na nejvyšší úrovni po dobu čtyřiadevadesáti minut, objeví se zranění.

Nikdo totiž nedokáže ustát takové úsilí a to obzvláště, když se plánuje odehrát 2 až 3 zápasy za týden, aby se dokončil ročník.“ Dodejme, že ve Španělsku byly v pondělí oficiálně pozastaveny všechny soutěže až do odvolání, po vzoru dalších evropských lig či pohárů – a to vše do odvolání. Poslední mač odehráli barcelonisté 7. března.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Souhlas, ono bylo už znát, když nastoupil Setien a přidal tréninkové dávky, ti hráči z toho byli vykuleni a třeba na Leovi bylo hodně znát, že už na to není tolik zvyklý a neměl tak lehké nohy, bohužel je to potřeba a naskočit po nějakých 3 týdne volná do zapasoveho rytmu sobota, středa, sobota je akorát tak o zranění každého

24.03.2020, 08:08

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Coutinho bude mať na drese číslo 14

Brazílčan Philippe Coutinho dostal pridelené číslo 14 pre nadchádzajúcu sezónu 2020/21. Sedmičku veľkoryso prenechal prednedávnom Griezmannovi a tak sa mu na dres vráti štrnástka, ktorú už istý čas na modročervenom drese nosil.


Monchu odchádza na hosťovanie do druhej ligy

Záložník a niekdajší kapitán Barçy B Monchu odchádza na ročné hosťovanie do druholigovej Girony. 


Jorge Cuenca prestupuje do Villarealu

20-ročný španielsky obranca Jorge Cuenca opúšťa Barcelonu a pripojí sa k španielskemu Villarealu. Prestupová čiastka je 2,5 milióna eur + 4 milióny v bonusoch a 20% z budúceho predaja. Villareal ho hneď vzápätí poslal na hosťovanie do Almerie.


Moussa Wagué putuje na hosťovanie do Grécka

Klub oficiálne potvrdil to, čo včera začali avizovať španielske médiá - pravý obranca Moussa Wagué smeruje na ročné hosťovanie do gréckeho klubu PAOK Solún.


Barça uzavrela dohodu s Mallorcou

Túto sezónu musia mať kluby kvôli protipandemickým opatreniam k dispozícii alternatívny štadión, ak by situácia nedovoľovala otvoriť ich vlastný domáci futbalový stánok. Real Madrid uzavrel dohodu s Valladolidom, Atlético Madrid s Realom Sociedad, no a FC Barcelona s Mallorcou. (sport.es)

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Real Betis Balompié 6
2. Granada CF 6
3. Real Sociedad de Fútbol 5
4. RC Celta de Vigo 5
5. Valencia CF 4
6. Real Madrid CF 4
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Ansu Fati 2
2. Lionel Messi 1
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské

od 499 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat