Messi bude potřebovat několik týdnů k tomu, aby se znovu stal tím Messim, kterého známe, říká kondiční trenér z Ruska

Messi bude potřebovat několik týdnů k tomu, aby se znovu stal tím Messim, kterého známe, říká kondiční trenér z Ruska

S tímto odvážným tvrzením přišel jistý Paulino Granero, jenž zodpovídá za fyzickou přípravu v armádním celku CSKA Moskva a taktéž ruské reprezentaci. Nejen podle něj, ale dle dalších kolegů z branže, bude velkou chybou, když po skončení šíření koronaviru hráči neabsolvují malou předsezonní přípravu v délce trvání dva týdny.

Leo Messi je nejlepší. Jeho fotbal je založen na velmi komplikované, průnikové hře, ačkoliv se to navenek může zdát jednoduché. Messi bude potřebovat několik týdnů, aby se stal zase takovým, jakým jej známe. Jeho zabijácká hra lze realizovat jen s optimální fyzickou přípravou. Hodně zapojuje svaly, často dochází k otáčení a změnám směru.

Hraje v maximální rychlosti a vyžaduje flexibilitu. Všechno tohle znamená, že nejsem přesvědčen, zdali po tak dlouhé odmlce dokáže Leo dělat to, co dělal před zastavením soutěží – nehledě na to, kolik toho odtrénuje na zahradě nebo na malém hřišti, které má u sebe doma v Castelldefels.

Po třech dnech bez normálního tréninku začne celý oběhový i dýchací systém spolu se svaly odolávat, jelikož nic nelze srovnat se skupinovými aktivitami. Ty jsou jedinou optimální formou fotbalového tréninku na nejvyšší úrovně. Potřebujete postavit kužely, vyběhnout na hřiště, hrát 11 na 11, běhat, cítit míč nebo měnit směry.

Dále sprintovat, akcelerovat a prudce brzdit, střílet a tak dále. Individuální kvalita je určena dobrou úrovní týmu a spoluprací mezi hráči. Lze vidět pouze v týmu a pokud se vrátíme do sezony bez malé přípravy trvající alespoň 15 dní s potřebou mít hráče na nejvyšší úrovni po dobu čtyřiadevadesáti minut, objeví se zranění.

Nikdo totiž nedokáže ustát takové úsilí a to obzvláště, když se plánuje odehrát 2 až 3 zápasy za týden, aby se dokončil ročník.“ Dodejme, že ve Španělsku byly v pondělí oficiálně pozastaveny všechny soutěže až do odvolání, po vzoru dalších evropských lig či pohárů – a to vše do odvolání. Poslední mač odehráli barcelonisté 7. března.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

Souhlas, ono bylo už znát, když nastoupil Setien a přidal tréninkové dávky, ti hráči z toho byli vykuleni a třeba na Leovi bylo hodně znát, že už na to není tolik zvyklý a neměl tak lehké nohy, bohužel je to potřeba a naskočit po nějakých 3 týdne volná do zapasoveho rytmu sobota, středa, sobota je akorát tak o zranění každého

24.03.2020, 08:08

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Oficiálně: Termíny prvních dvou kol po restartu

LaLiga přes víkend schválila a zveřejnila data a časy výkopů pro první dvě kola po návratu z koronavirové pauzy. Po více než tříměsíční odmlce si Barca zahraje nejprve venku proti Realu Mallorce a to v sobotu, 13. června od desáté hodiny večerní. Ve stejný čas, akorát o tři dny později, pak doma přivítá Leganés.


Font sází na spolupráci Xaviho a Cruyffa

"V současnosti klub ve vedení postrádá bývalé velké hráče, kteří dokonale znají barcelonský styl... My počítáme s Xavim na post trenéra a Xavi nám říkal, že by se rád spoléhal na Jordiho Cruyffa coby sportovního ředitele," uvedl v rozhovru El Periódico prezidentský kandidát Víctor Font.


Další sezona začne už v září

Prezident LaLigy Javier Tebas prohlásil, že ročník 2020/2021 odstartuje 12. září. Podle deníku AS nejprve s možností obsadit třetinu tribun, později polovinu a od ledna 2021 budou divákům k dispozici všechna místa. [spanelskyfotbal.cz]


Fati má problémy s kolenem

Ansu Fati zřejmě zmešká několik tréninků kvůli problémům s kolenem. Podle dostupných informací nejde o nic vážného, ovšem lékaři nabádají realizační tým k opatrnosti. 


LaLiga se může vrátit 8. června

Z prohlášení španělského předsedy vlády Pedra Sáncheze vyplývá, že LaLiga může pokračovat 8. června. Na datum prvního výkopu po pandemii si však ještě budeme muset počkat – zřejmě do 28. května, kdy se koná setkání představitelů z řad vedení soutěží a klubů. [sport.es]

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. FC Barcelona 58
2. Real Madrid CF 56
3. Sevilla FC 47
4. Real Sociedad de Fútbol 46
5. Getafe CF 46
6. Club Atlético de Madrid 45
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 19
2. Luis Suárez 11
3. Antoine Griezmann 8
4. Arturo Vidal 6
5. Ansu Fati 4
6. Arthur 3
7. Frenkie de Jong 2
Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé pánské

od 499 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat