CoolCamp

Messi dal Seville další gól, který byl již 37. v rámci 38 vzájemných střetnutí

Messi dal Seville další gól, který byl již 37. v rámci 38 vzájemných střetnutí

Lionelovi Messimu to zkrátka proti sevillským střílí. S Los Nervionenses se v kariéře setkal osmatřicetkrát a zaznamenal 37 přesných zásahů. Jeho nedělní parádní přímý kop byl pak kulatým 100. gólem zpoza vápna.

V 78. minutě nedělního mače Barcelony se Sevillou to bylo již 3:0 zásluhou dřívějších branek Luise Suáreze, Ousmana Dembélého a Artura Vidala, když se domácímu mužstvu pískla standardní situace. Její exekuce se nemohl ujmout nikdo jiný, než Lionel Messi.

I přesto, že zeď vyskočila, na zemi ležel pro jistotu jeden bránící hráč a brankář Tomáš Vaclík skočil správným směrem, se ale roztřepotala síť za zády českého gólmana a to už posedmatřicáté v případě opozice z andaluské metropole, které Leo čelil v třiceti osmi zápasech.

Barcelonská desítka nedala nikomu ve své kariéře více branek, než právě Seville a k tomu byla jeho trefa 100. vstřelená za hranicí šestnáctky. Z této stovky je pak 43 přímých kopů a 13 do branky Sevilly. Osmkrát inkasoval z dálky Espanyol a šestkrát Athletic Club a Atlético Madrid.

V rámci soutěží jich 71 přišlo v LaLize, 18 v Lize mistrů, 8 v Copě del Rey, 2 ve španělském superpoháru a 2 v tom evropském. Jednalo se také o Messiho první gól v rámci této sezony, ve které si zatím zahrál kvůli zranění jen částečně a to proti Villarrealu, Granadě a Borussii Dortmund.

I přesto, že to v jeho podání zatím není to pravé ořechové, se však opět přepisují historické kroniky, jelikož od roku 2004 se Argentinec narozený v Rosariu 24. června roku 1987 prosadil v každé sezoně. Dohromady to tedy dává 16 sezon s minimálně jednou brankou. Jen ať to pokračuje i dále.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit