"MESSI NEPOTREBUJE VYHRAŤ MAJSTROVSTVÁ SVETA ABY BOL NAJLEPŠÍ"

Bývalý barcelonský záložník komentoval situáciu okolo Lea Messiho a skutočnosti, že za celú svoju kariéru Argentínčan ešte nevyhral so svojim národným tímom Majstrovstvá Sveta.

Gaizka Mendieta, 44-ročný bývalý futbalista a reprezentant Španielska, ktorý pôsobil v Barcelone počas jednoročného hosťovania z Lazia v sezóne 2002/03 jednoznačne poprel tvrdenie, že Leo Messi potrebuje vyhrať titul majstra sveta na to, aby bol najlepší.

30-ročná hviezda Barcelony je považovaný za jedného z najlepších hráčov v histórii futbalu a v metropole Katalánska je už ikona. Úspechy s jeho národným tímom sa mu však zatiaľ vyhýbajú. Za svoje 14-ročné pôsobenie v A-tíme Barcelony zatiaľ Messi získal 9 titulov v Lige, Španielsky pohár zdvihol nad hlavu už šesťkrát a v Lige Majstrov dokázal kompletne triumfovať štyrikrát.

Messi dokázal už viackrát získať s Argentínou striebornú medailu, vrátane tej spred štyroch rokov na MS v Brazílii. Kritici však tvrdia, že Argentínčan sa nemôže rovnať legendám ako Pelé či Maradona, dokiaľ netriumfuje s národným mužstvom na veľkom turnaji, no Mendieta nesúhlasí.

"Nepotrebujete titul Majstra Sveta na to, aby ste boli najlepší. Už mnoho rokov nám ukazuje svoje kvality a nepotrebujeme vidieť, ako zdvihne pohár majstra sveta nad hlavu na to, aby sme ho mohli obdivovať. Už teraz patrí medzi najlepších.

Majstrovstvá v Rusku, ktoré začínajú už o 8 dní, by mohli ukončiť Messiho čakanie na medzinárodný úspech s národným tímom a Mendieta by bol rád, ak by sa tak stalo. "Samozrejme, že fandím Španielsku, no držím prsty aj Leovi, keďže nás spája Barcelona a máme veľmi dobrý osobný vzťah. Bol by som veľmi rád, ak by sa stal majstrom sveta," dodal.

Zdroje: goal.com