Náš fanklub vznikl před 10 lety

Náš fanklub vznikl před 10 lety

Náš fanklub slaví desáté narozeniny. Tak jako je pro FC Barcelonu zásadní datum 29. 11. 1899, je pro fanklub důležitý den 15. 5. 2010. Tehdy byla založena FC Barcelona Penya Txeca 2009, která následně dostala název Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues.

Původní jméno bylo odkazem na historický rok, ve kterém Blaugranas získali všech 6 trofejí. Jelikož ale pro oficiální přijetí klub neumožňoval mít v názvu jméno státu, byl fanklub 16. února 2011 přejmenován na současnou podobu zahrnující státní symbol.

Znalci historie ví, že založení Barcy probíhalo v několika krocích od Gamperova článku, přes setkání v gymnáziu, spojení s anglickými fotbalisty, až po oficiální registraci. A jiné tomu nebylo u naší penya. Vše začalo 10. 4. 2010, kdy Valdemar Adamiš (Valdo), Jan Rotrekl (Gianni), Jakub Koutný (Jakub19) a Jakub Marša (Ramesse) při minisrazu v Brně na El Clásicu založili tzv. přípravný výbor. Dne 30. 4. 2010 byl tento výbor registrován jako občanské sdružení (dnes spolek). A ten o dva týdny později založil fanklub. Na setkání 15. 5. 2010 byl prezidentem zvolen Valdo, viceprezidentem pro sociální oblast Gianni a viceprezidentem pro záležitosti webu Jakub19.

Naše penya měla v tu dobu pouze 4 členy, ale na rozvoji, tvorbě znaku, stanov apod. se podíleli i další budoucí členové fanklubu a tehdejší redaktoři našeho portálu.

Jako oficiální byla penya přijata dne 31. 8. 2011 již s téměř 200 členy. Dnes má fanklub přes 300 členů, patří k nejpočetnějším na světě a má za sebou desítky srazů, výjezdů, akcí a aktivit, které zahrnují jeho činnost. Současná situace nám neumožnila společnou oslavu, ale za rok při 10letém výročí oficiálního uznání si to jistě vynahradíme.

Přeji vše nejlepší našemu fanklubu do dalšího desetiletí.

 

Jakub Koutný

viceprezident Penya Barcelonista Lleó de Dues Cues
Komentáře

Migueli
Systémový administrátor

Velké díky všem zakladatelům.
Vidím tu byrokracii i teď, tak si docela dokážu představit jak těžké založení a pak hlavně schválení bylo.

15.05.2020, 08:42

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Monchu odchádza na hosťovanie do druhej ligy

Záložník a niekdajší kapitán Barçy B Monchu odchádza na ročné hosťovanie do druholigovej Girony. 


Jorge Cuenca prestupuje do Villarealu

20-ročný španielsky obranca Jorge Cuenca opúšťa Barcelonu a pripojí sa k španielskemu Villarealu. Prestupová čiastka je 2,5 milióna eur + 4 milióny v bonusoch a 20% z budúceho predaja. Villareal ho hneď vzápätí poslal na hosťovanie do Almerie.


Moussa Wagué putuje na hosťovanie do Grécka

Klub oficiálne potvrdil to, čo včera začali avizovať španielske médiá - pravý obranca Moussa Wagué smeruje na ročné hosťovanie do gréckeho klubu PAOK Solún.


Barça uzavrela dohodu s Mallorcou

Túto sezónu musia mať kluby kvôli protipandemickým opatreniam k dispozícii alternatívny štadión, ak by situácia nedovoľovala otvoriť ich vlastný domáci futbalový stánok. Real Madrid uzavrel dohodu s Valladolidom, Atlético Madrid s Realom Sociedad, no a FC Barcelona s Mallorcou. (sport.es)


Griezmann bude nosiť číslo 7

Dnes klub na sociálnych sieťach informoval, že Antoine Griezmann bude obliekať od budúcej sezóny dres s číslom 7. ,,Chcem sa poďakovať Philippemu Coutinhovi, ktorý je nielen skvelý futbalista, ale najmä skvelý spoluhráč," vyjadril sa na Twitteri Francúzsky útočník. 

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Granada CF 6
2. Real Betis Balompié 6
3. Villarreal CF 4
4. RC Celta de Vigo 4
5. Valencia CF 3
6. CA Osasuna 3
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

E-shop

Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské
Triko MESSI - PENYA BARCELONISTA černé dětské

od 449 Kč

Přejít do e-shopu

 

Chat