Podľa informácií Carrusel Deportivo začína Barcelona vážne uvažovať o prekvapivom kroku - angažovaní bývalého hráča, Abdeho Ezzalzouliho. Marocký krídelník totiž v zápase proti Realu Betis mimoriadne zapôsobil na Hansiho Flicka a jeho realizačný tím.
Technický štáb klubu odchádzal zo štadióna s veľmi pozitívnymi dojmami po tom, čo podrobne analyzoval jeho výkon na Spotify Camp Nou.
Flick bol pôvodne k možnosti Abdeho návratu skeptický a na letné prestupové obdobie uprednostňoval skúsenejšieho, etablovaného krídelníka. Zdá sa však, že tento postoj sa po Maročanovom silnom predstavení v ostro sledovanom zápase proti svojmu bývalému klubu zmenil.
Abdeho priamočiary štýl behu robil Barcelone problémy počas celého stretnutia a v situáciách jeden na jedného predstavoval neustálu hrozbu. Dokonca prinútil Julesa Koundého k faulu za žltú kartu a podarilo sa mu aj skórovať, hoci tento gól bol neskôr zrušený kvôli ofsajdu.
Dôvodom na vážne zamyslenie sú aj jeho tohtosezónne štatistiky. Abde si v 42 zápasoch vo všetkých súťažiach pripísal 14 gólov a 13 asistencií, čo presne zapadá do potrieb Barcelony, ktorá hľadá krídelných hráčov schopných tvoriť šance aj sami zakončovať.
Prípadný prestup by však nebol jednoduchý, keďže Betis má hráča zmluvne viazaného až do roku 2029 s výkupnou klauzulou vo výške 60 miliónov eur. Barcelona však stále vlastní 20 % z jeho práv a skutočnosť, že Abde prostredie v klube dôverne pozná, by mohla urobiť jeho návrat oveľa jednoduchším než podpis úplne nového krídelníka.



FC Barcelona
Real Madrid CF
Villarreal CF
Club Atlético de Madrid
Real Betis Balompié
RC Celta de Vigo
Kylian Mbappé
Vedat Muriqi
Ante Budimir
Ferrán Torres
Vinicius Junior
Robert Lewandowski
Pokud by ve výsledku přišel na podobné peníze, jak Rashford, tak určitě Abde. Rashforda mám rád, má dobrá čísla. Ale přijde mi, že si hraje tak sám pro sebe. Často nabíhá do stejných míst, jako krajní obránce (jasně by se měl stahovat na střed) a podobně. A Abde bude mít určitě nižší plat.
20.05.2026, 07:45Hráč , ktorý má faktor X , dokáže strieľať dôležité góly , zvláda parádne aj ťažké zápasy proti Top mužstvám a dal niekoľko dôležitých gólov na ceste za titulom , ten nie. Ale Abde , hráč ktorý tu už bol , ešte nič nedosiahol , dokáže sa zamotat o vlastné nohy a v Top zápasoch nepredviedol ešte nič , tak ten áno. Zvrátená logika. Rashford určite nieje Raphinha , isto to nebude nikdy taká motorová myš , ale to ani nemusí. Lebo máme Raphinhu. On ponúka niečo iné , čo nemáme a čo Abde ani mať nikdy nebude. A úprimne , fascinuje ma , ako niekto v jednej vete napíše , že za 30 mega ostrieľaný , v ideálnom veku a skvelo hrajúci Rashford nie, ale Abde áno. By som si fakt neskôr vychutnal tu diskusiu , ak by to tak dopadlo a Abde by po pár týždňoch dostával kefu z každej strany. Lebo presne takto by to dopadlo. Ten chalan by nepriniesol nič.
22.05.2026, 09:22Hráč na rozšírenie kádra. Kvalitatívne tím nikam neposunie.
21.05.2026, 14:39Základ je zbavit se nepoužitelného Rashforda, který má jen rychlost a kope trestňáky. Jinak je nepoužitelný. Ale vzhledem k tomu, že se hledá LW, tak snad Rashforda pošleme zpět do Manchesteru...
27.05.2026, 14:05Každopádně jsou teď (údajně) ve hře dvě jména : Abde a Gordon z Newcastlu...
Uvidíme, co bude...