CoolCamp

Neto má za sebou operaci a bude mimo hru 6 až 8 týdnů. De Jong s Todibem trénovali mimo hlavní skupinu

Neto má za sebou operaci a bude mimo hru 6 až 8 týdnů. De Jong s Todibem trénovali mimo hlavní skupinu

Dva dny před prvním ligovým zápasem Barcelony vám přinášíme souhrn aktualit z jejího tábora, který už se připravuje po návratu z USA v domácím prostředí. Hlavním zprávami je úspěšný chirurgický zákrok Norberta Neta a specifický plán pro Frenkieho de Jonga a Jeana-Claira Todiba.

Pondělí dostali hráči FC Barcelony kvůli pásmové nemoci volné způsobené časovým posunem ve Spojených státech amerických, z nichž se vrátili v neděli, a do tréninkového procesu se tak vrátili až včera dopoledne první jednotkou na Camp Tito Vilanova.

Té se zúčastnili všichni áčkaři vyjma Frenkieho de Jonga a Jeana-Claira Todiba, kteří cvičili o samotě. Z rezervy byli na začátek příprav na první ligový zápas sezony 2019/2020 přizvání Iñaki Peña, Riqui Puig, Carles Pérez a Abel Ruiz.

Dobrou zprávou pak pro Blaugranas může být úspěšně zvládnutá operace doktora Xaviera Mira, který včera na sále opravoval zlomenou člunkovitou kůstku v levé ruce brankáře Norberta Neta. Ten si nyní od fotbalu odpočine na 6 až 8 týdnů, což znamená, že nestihne případný start v Lize mistrů.

Další trénování před zápasem proti Athletic Clubu proběhlo dnes dopoledne a na něm už dva výše uvedení chybějící byli přítomni v hlavní skupině, stejně jako již jmenovaní mladíci. Samostatně pak v oba dny pochopitelně cvičil i Lionel Messi zotavující se z poraněného lýtka.

Na sedmičku hráčů ve složení Marc-André ter Stegen, Gerard Piqué, Ivan Rakitič, Todibo, Messi, Sergi Roberto a Pérez čekaly anti-dopingové testy. Zítra v podvečer je spolu s tiskovkou Ernesta Valverdeho, která začíná v půl šesté, naplánováno také závěrečné trénování před cestou do Bilbaa se startem o hodinu později.

Cesta proběhne na druhý den, čili v pátek, v 10:15 SELČ. Výkop na San Mamés, kde se mělo chvíli hrát až v sobotu, je v 9 hodin večer. Víkend pak tedy mají barcelonisté výjimečně volný a do práce se vrátí až 19. srpna a to další dopolední jednotkou se začátkem v půl desáté.


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop