CoolCamp

Oficiálně: Ansu Fati se dočkal nové smlouvy a výkupní klauzule mu byla navýšena o 70 milionů eur

Oficiálně: Ansu Fati se dočkal nové smlouvy a výkupní klauzule mu byla navýšena o 70 milionů eur

Barcelona dosáhla dohody se zástupci své vycházející hvězdy Ansua Fatiho a došlo k dvouletému prodloužení jejich vzájemného kontraktu až do 30. června roku 2022. Součástí byla i změna výkupní klauzule – ta nyní místo původních 100 milionů činí 170 milionů eur a dalšího masivního navýšení se dočká při hráčově přesunu do áčka.

Jakmile se totiž Anssumane Fati Vieira, jak se nazývá tento rodák z Guiney-Bissau celým jménem, stane členem A-mužstva, jeho odkup by případného zájemce stál astronomických 400 milionů již zmíněné evropské měny. Vše bylo ve středu stvrzeno podpisy hráče i představitelů klubu. Kromě prezidenta Josepa Marii Bartomea se ceremoniálu zúčastnili členové jeho nejbližší rodiny a také mnozí činovníci katalánského giganta, jenž jej koupil v roce 2012 ze Sevilly.

V útrobách kanceláří na Camp Nou se vedle nich pohybovali také ředitel mládežnického fotbalu Silvio Elías, výkonný ředitel Óscar Grau, technický ředitel prvního výběru Éric Abidal se svým asistentem Ramonem Planesem a technický ředitel B-týmu José Mari Bakero. Po podepsání listin přišlo na řadu tradiční focení sedmnáctiletého ofenzivního záložníka u klubového znaku a vlajek a také krátké interview pro oficiální televizní kanál klubu zvaný Barca TV.

Pro mě je La Masia nejlepší školou na světě. Pomohla mi od prvního dne, kdy jsem dorazil a jsem nesmírně vděčný každému, kdo v ní pracuje. Všichni jsou úchvatní a hned od začátku jsem se naučil od každého a také mi byli podporou v těžkých časech. Pracovat každý den s nejlepšími je snem a rovněž odměnou. Od teď musím pokračovat v práci a to ještě tvrději, než předtím, abych i nadále dostával šance a pokračoval si v užívání. A zbytek přijde později,“ pravil Fati.

Dodejme, že Ansu Fati se narodil 31. října roku 2002 a do Katalánska přišel jako desetiletý společně s bratrem Braimou Fatim. Od té doby měl mladší z obou sourozenců, jenž dostal číslo 31, meteorický nástup na scénu, když se stal nejmladším barcelonistou, který kdy vsítil ligovou branku – bylo mu 16 let a 304 dní. Zároveň se pak stal i nejmladším hráčem Barcy, který nastoupil na domácím stadionu v základní sestavě či v rámci Ligy mistrů (debutoval proti BVB).


Zdroje: fcbarcelona.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit