CoolCamp

Oficiálně: Bojan Krkič odchází do MLS, bude hrát za Montreal Impact

Oficiálně: Bojan Krkič odchází do MLS, bude hrát za Montreal Impact

Kdysi obrovský talent ve službách Barcelony, Bojan Krkič, mění působiště. Po angažmá v Anglii, kde hájil barvy Stoke City, si vyzkouší, jaké to je hrát za oceánem. Vybral si jej totiž Montreal, kterému se upíše na rok a půl.

Bojan Krkič odchází po pěti letech z Britských ostrovů a jeho další kroky směřují do Kanady. Zdejší Montreal Impact, jenž nastupuje v severo-americké Major League Soccer, se stává jeho dalším působištěm a po evropské štaci míří do stále relativně exotické destinace.

Montreal byl klubem, který o mě projevil největší zájem. Měl jsem nabídky na setrvání v Evropě, ale tento přestup mě lákal. MLS je soutěží se spoustou talentů a rychle roste. Nemohu se dočkat, až si v ní zahraji. Jsem připraven fyzicky i mentálně a toto léto jsem opravdu tvrdě dřel,“ řekl rodák z Linyoly.

Dnes již osmadvacetiletý Katalánec se srbskými kořeny po otci vstoupil do akademie La Masia v devíti letech v roce 1999 a až do roku 2011 setrval v Barceloně. Pak následovaly přesuny – nejprve šel do Říma, odtud na hostování do AC Milána, po návratu do Barcelony byl hned poslán na hostování v Ajaxu a nakonec si jej vybrali ve Stoke City. Odtud si ještě stihl odskočit na dvě hostování a to do Mohuče a Deportiva Alavés.

V případě Bojana lze určitě hovořit o nenaplněném talentu, jelikož jednu dobu patřil k nejzářnějším teenagerům na světě. Svými výkony se mu chvíli dařilo statisticky překonat i mnohem zkušenějšího Zlatana Ibrahimoviče. Sužovaly jej však problémy s úzkostí, které byly spojené s obrovským očekáváním kladeným na jeho osobu a dokonce jej donutily odmítat pozvánky do španělské reprezentace, což přiznal loni v rozhovoru.

Dopis na rozloučenou se Stoke

Dnes nadobro končí můj čas strávený v roli hráče Stoke a tak si nemůžu pomoci a ohlížím se na všechny ty dobré časy, které jsem zde zažil a budou mít vždy speciální místo v mé paměti a srdci. Měl jsem tu čest hrát za klub v Premier League a užít si několik památných výher, stejně jako skórování proti někomu jako Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham a Arsenal, což patří bezpochyby mezi nejlepší vzpomínky v mé kariéře.

Nejdůležitější věcí je však pro mě poděkovat fanouškům za jejich neustálou podporu v průběhu mého působení v klubu. Fanoušci Potters zde stále byli a to jak v dobrých, tak špatných časech a nabízeli mi svou náklonnost, což je něco, čeho si opravdu vážím a nikdy na to nezapomenu. Rád bych se rozloučil jinak, ale někdy si nevyberete, jak se věci vyvrbí. Jedna věc je ale jistá – Stoke bude pro mě navždy jedním z nejvíce speciálních míst. Děkuji, fanoušci Potters.


Zdroje: sport-english.com

Diskuze ke článku

 • clen_0548 Člen fanklubu
  08.08.2019, 13:04

  snad se chytí a bude se mu dařit

  • Pajinos Senior editor
   08.08.2019, 13:51

   taky bych mu to přál, zranění už měl dost a letos přes léto fakt makal (na Instagramu měl denně nějaké příspěvky z posilovny), tak uvidíme ... patřil mezi mé snad nejoblíbenější hráče a proto jsem si dovolil to vydat i zde :-)


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV