CoolCamp

Oficiálně: Jean-Clair Todibo míří z Barcelony do Schalke na půlroční hostování

Oficiálně: Jean-Clair Todibo míří z Barcelony do Schalke na půlroční hostování

Francouzský stoper Jean-Clair Todibo dle očekávání posledních dnů dočasně končí svou štaci v Barceloně. Získalo jej totiž německé Schalke 04 a to na hostování do 30. června tohoto roku za poplatek 1 a půl milionu eur.

FC Barcelona a FC Schalke 04 se dohodlo na hostování hráče Jeana-Claira Todiba z prvně jmenovaného celku u druhého a to s dobou trvání do 30.6.2020 a za částku 1,5 milionů eur. Jeho gáži bude platit bundesligový účastník, jenž má navíc možnost jej na konci zápůjčky odkoupit nastálo a to za poplatek 25 milionů eur + dalších 5 v bonusech.

Pokud k tomuto kroku v Gelsenkirchenu skutečně sáhnou, Barca pak bude mít právo zpětného odkupu a to za sumu 50 milionů eur + 10 milionů ve variabilních proměnných. Dodejme, že od svého příchodu z Toulouse přesně před rokem odehrál tento dvacetiletý rodák z Francouzské Guayany, konkrétně jejího hlavního města Cayenne, 5 utkání.

Většina z nich – 4 – přišla v lize, kde debutoval 15. dubna roku 2019 venku proti Huesce. V Lize mistrů si pak připsal jeden start a to v již rozhodnutém klání s Interem. Ve VELTINS-Areně působí jeden z jeho bývalých kolegů a to levý obránce Juan Miranda, který v 5. týmu tabulky německé nejvyšší soutěže také hostuje z Barcelony a to už od loňského léta a až do toho příštího.

Připomeňme, že Todibo už nestihl poznat nového kouče FCB, Quiqueho Setiéna, jelikož do Německa se vydal už v pondělí a s dovolením od klubu netrénoval ani v úterý, kdy byla na programu dvojfázová jednotka. Spatřen byl mezitím na letišti v Düsseldorfu a nyní bude přijímat pokyny od Němce s americkými kořeny, Davida Wagnera jako Königsblau.

Management klubu mě přesvědčil o jejich projektu a hledání úspěchu s mladými hráči. Proto jsem se rozhodl přidat k hráčům v Schalke,“ řekl Todibo krátce po oznámení. „S jeho technikou, fyzickými dovednostmi a chápáním hry je Jean-Clair velmi vzrušujícím hráčem. Je mu teprve 20 let a má spoustu potenciálu k vývinu. Proto jsme rádi, že s námi bude alespoň 6 měsíců.“

Glück auf, @jctodibo! 👋🏽#S04 | 🔵⚪️ | #WirLebenDich pic.twitter.com/wF64Auetqk

— FC Schalke 04 (@s04) January 15, 2020

Vedle sportovního ředitele Jochena Schneidera se k tomuto příchodu vyjádřil i kouč áčka. „V průběhu tréninkového kempu ve Španělsku jsme říkali, že na trhu budeme aktivní pouze tehdy, kdy se objeví někdo, kdo by nám pomohl, což je určitě případ u Todiba, jednoho z nejlepších stoperů na světě. Jeho příchod dává smysl vzhledem k rekonvalescenci Benjamina Stabouliho.

Ta trvá trochu déle, než jsme všichni doufali a k tomu dokáže Jean-Clair zahrát i na defenzivní záloze. My všichni ze sebe vydáme to nejlepší, abychom mu pomohli ve vyvinutí jeho zřejmého potenciálu a těšíme se na to, že jej budeme mít k dispozici,“ pravil Wagner na adresu člena francouzské reprezentace do dvaceti let a odchovance Les Lilas, kam vstoupil jako osmiletý.


Zdroje: fcbarcelona.com, transfermarkt.com, twitter.com

Diskuze ke článku

 • clen_0548 Člen fanklubu
  16.01.2020, 07:37

  imho další chyba vedení

  • La_Pulga
   16.01.2020, 11:00

   Presne tak, podľa mňa hráč s ktorým sa dalo pracovať a netrebalo ho púšťať preč. Som veľmi zvedavý, či sa niečo zmení s príchodom Setiena.

   • clen_0548 Člen fanklubu
    16.01.2020, 11:28

    to je taky zajímavé. akce o jeho odchodu byla už rozběhnutá, ale fakt by mě zajímalo, jak v té barceloně fungují přestupy. ptají se vůbec někdy trenéra??? pod setienem by dostal více příležitostí určitě.

    • Klokanomet
     16.01.2020, 15:42

     Každý přece ví, že o všem rozhodoval Valverde.

     • karlos
      17.01.2020, 22:39

      O prestupech nejedna trener, ale vedení. Trener si pouze řekne, jake typy hráčů potřebuje....

 • Roman
  16.01.2020, 18:39

  Od února bude Barcelona hrát na třech frontách, mohl dostat šanci se ukázat nebo bude hrát pořád Pique ?
  Ani po finanční stránce to hostování nic nepřinese.

 • PiGGy Člen fanklubu
  17.01.2020, 13:21

  Marlon, Mina, Todibo. Má to smysl kupovat takové hráče když se jim nedá příležitost?

  • marek99 Senior editor
   17.01.2020, 14:52

   Presne tak. Absolútne nemá. A ak niekto z nich ide na hosťovanie, tak už v tomto klube vôbec nedostane príležitosť.


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit