CoolCamp

Oficiálně: Juan Miranda odchází na dvouleté hostování do Schalke

Oficiálně: Juan Miranda odchází na dvouleté hostování do Schalke

Novou posilou hornického klubu sídlícího ve městě Gelsenkirchen se v rámci zápůjčky na dva roky stává Juan Miranda z Barcelony. Mladý levý bek byl původně na cestě do Marseille, ale nakonec míří do Bundesligy.

FC Schalke a FC Barcelona dosáhli společné dohody o hostování hráče Juana Mirandy z druhého jmenovaného celku do prvního a to s délkou trvání do 30. června 2021. Devatenáctiletý obránce dostal už i své číslo a u S04 bude nosit trojku.

Juan patří k nejtalentovanějším levým obráncům v aktuálním španělském fotbale a jako mladík byl pravidelným hráčem ve výběru do devatenácti let + si zahrál za A-tým Barcelony. Je úžasné, že jsme jej podepsali,“ pravil krátce po oznámení kouč David Wagner.

Dáme mu čas na adaptaci na život v Německu, aby zde mohl naplno využít svůj sportovní potenciál,“ dodával. K dohodě se vyjádřil i šéf sportovní sekce Die Königsblauen, Jochen Schneider. „Hodně klubů nabízelo Juanovi hostování, ale on se rozhodl rozvíjet jako hráč zde.

„Jsem šťastný, že je dohoda hotová a doufám, že zažiji dobrou sezonu a budu se na ní podílet,“ popisoval své pocity Miranda, který však ještě nenaskočil do dnešního utkání v rámci 3. kola Bundesligy proti Herthě Berlín, v němž Schalke zvítězilo suverénně 3:0.

Dodejme, že produkt akademie Realu Betis, v níž působil mezi lety 2008 a 2014, vyhrál loni se španělskou deveatenáctkou Euro a o dva roky předtím se radoval v o dva roky mladším výběru. S ním se pak v roce 2016 stal i poraženým finalistou na Mistrovství světa.

Na klubové úrovni vyhrál v roce 2018 Mládežnickou ligu UEFA a ačkoliv byl převážně členem třetiligového rezervního výběru, dne 11. prosince si připsal svůj debut za áčko a to při remíze 1:1 proti Tottenhamu pod hlavičkou skupinové fáze Ligy mistrů.

Rodák z Olivares má tržní hodnotu 5 milionů eur a součástí hostování není opce o trvalém odkupu. Tento 185 centimetrů vysoký levák měl původně namířeno do Olympique Marseille, ale na poslední chvíli se rozhodl kývnout na nabídku do německé nejvyšší soutěže.


Zdroje: schalke04.de

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV