CoolCamp

Oficiálně: Kanadský reprezentant Ballou Tabla odchází zpátky do Montrealu

Oficiálně: Kanadský reprezentant Ballou Tabla odchází zpátky do Montrealu

Z Barcelony odchází po pouhém roce Jean-Yves Ballou Tabla, který se vrací do svého mateřského celku Montreal Impact na hostování do konce tohoto kalendářního roku, kdy končí zdejší sezona.

Jean-Yves Ballou Tabla zamířil už před dvěma dny zpátky do Kanady, kde bude působit v dresu Montrealu Impact. Z něj na začátku roku 2018 přicházel do Barcelony jako jeden z cílů Josého Mariho Bakera, nicméně čas ukázal, že pro něj v kádru modro-bordových není místo.

Rodák z Abidjanu v Pobřeží slonoviny, který ale vyrůstal v Quebecu, odešel dokonce v lednu letošního roku na hostování do Albacete, které hraje druhou španělskou nejvyšší soutěž, ovšem neprosadil se ani tam. Nyní se tak vrací tam, odkud přišel a setká se zde s ex-barcelonským Bojanem Krkičem.

Dodejme, že Ballou Tabla je produktem akademie montrealského celku a v Barceloně má smlouvu do roku 2021 s možným prodloužením o další dva roky. Jeho výkupní klauzule činí 25 milionů v prvních třech letech a o 50 více ve zbývajících dvou. Tržní hodnotu má však pouze 500 tisíc eur.

S Barcelonou byl tento dvacetiletý křídelník se silnější pravou nohou u vítězství v Mládežnické lize UEFA v ročníku 2017/18. Ballou Tabla, jenž měří 174 centimetrů, debutoval v áčku kanadského národního týmu loni v říjnu a zatím odehrál 2 zápasy po pěti ve výběru U17 a sedmi v tom o tři roky starším.


Zdroje: fcbarcelona.cat, sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
DigiTV