Olympijský stadion Lluís Companys je připravený na pohár Joana Gampera

Olympijský stadion Lluís Companys je připravený na pohár Joana Gampera Foto: Tomáš Škurek

Klub zahájil práce v prosinci 2022 s plánovaným harmonogramem akcí v několika fázích, přičemž úpravy kombinoval s harmonogramem akcí na olympijském stadionu v posledních měsících.

Estadi Olímpic Lluís Companys je nyní připraven na zítřejší zápas s Tottenhamem, který se hraje u příležitosti Joan Gamper Trophy. FC Barcelona tak prakticky dokončila rekonstrukci nového domova FC Barcelona do listopadu 2024, zatímco na Spotify Camp Nou probíhá část přestavby. Jelikož však klub musel v posledních měsících skloubit práce na Montjuïcu s harmonogramem akcí na Olympijském stadionu, dojde ještě k drobným úpravám, které budou dokončeny po zítřejším zápase. Stadion tak bude připraven na první ligový zápas v roli hostitele, který se uskuteční 20. srpna proti Cádizu.

Práce na projektu Espai Barça pokračují podle plánu a v rámci převodu užívání objektu, na němž se dohodla barcelonská radnice prostřednictvím společnosti Barcelona de Servicios Municipales (BSM), která je správcem olympijského stadionu, zahájil klub v prosinci 2022 adaptační práce. Mezi prostory, které prošly zásadní proměnou, patří pohostinské prostory, pokladny, novinářské tribuny, šatny a hřiště. Kromě toho byl také zrekonstruován systém odvodnění, zavlažování a úpravy vody a instalována nová nádrž na vodu, stejně jako všechny soutěžní systémy a televizní vysílání. Tyto rekonstrukční práce byly nezbytné pro přizpůsobení zařízení potřebám klubu a požadavkům ligy a mezinárodních soutěží.

Mezi další akce, které byly provedeny na stadionu Estadi Olímpic Lluís Companys, patří mimo jiné úprava sportovního osvětlení, předinstalace přístupových turniketů k branám a také telekomunikačních sítí, přemístění generátorů a montáž jedné z tribun televizních komentátorů. Dále výměnu tribunových sedadel na stávajících koncertních evakuačních trasách, instalaci sedadel ve VIP zóně a instalaci systémů pro sportovní soutěže - VAR, sledovací kamery, ofsajdové kamery - a montáž sedadel a branek. Dále byly instalovány stánky na prodej vstupenek, merchandising a OAB (Oficina de Atención al Barcelonista).

Postupné renovační práce
Klub zahájil renovační práce v prosinci 2022, přičemž plánovaný harmonogram činností je rozdělen do několika fází. První fáze probíhala od data zahájení do 18. dubna; druhá fáze prací probíhala ve dvou oknech mezi již uzavřenými akcemi na Montjuïcu, první okno od 4. května do 12. května, druhé od 11. června do 3. července. A konečně třetí fáze začala 24. července a bude dokončena před zápasem prvního týmu mužů FC Barcelona proti Cádizu 20. srpna.

Plán mobility pro Montjuïc
FC Barcelona spolupracuje s městskou radou Barcelony na společném plánu mobility pro ty, kteří potřebují ve dnech zápasů cestovat na Montjuïc. Doporučuje se cestovat s předstihem a tři hodiny před začátkem zápasu bude omezen přístup soukromých vozidel na horu. Oblast nejblíže stadionu bude pro dopravu uzavřena a do oblasti kolem Olympijského kruhu bude povolen vjezd pouze čtyřkolovým vozidlům, která budou mít akreditaci. Policie bude odstraňovat vozidla zaparkovaná na nepovolených místech. V případě motocyklů bude umožněn vjezd a parkování v oblastech v blízkosti stadionu maximálně 3 500 motocyklů.

Pokud jde o veřejnost, která se chystá sledovat zápas, doporučujeme, aby se na stadion dostala pěšky, veřejnou dopravou nebo na kole a pokud možno se vyhnula soukromým vozidlům. Účastníky rovněž žádáme, aby si předem stáhli vstupenky a vstoupili příslušným vchodem a branou. Závěrem je třeba připomenout, že na stadionu nebude k dispozici prostor pro úschovu zavazadel.


Zdroje: fcbarcelona.esDiskuze

Myšák
Systémový administrátor

Tak to vypadá, že si budu muset brát s sebou na zápasy dalekohled 🔭

07.08.2023, 19:04

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Madrid CF 95
2. FC Barcelona 85
3. Girona FC 81
4. Club Atlético de Madrid 76
5. Athletic Club 68
6. Real Sociedad de Fútbol 60
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Artem Dovbyk 24
2. Alexander Sørloth 23
3. Jude Bellingham 19
4. Robert Lewandowski 19
5. Ante Budimir 17
30. Fermín López 8
35. Ferrán Torres 7
38. João Félix 7
47. Raphinha 6
62. Lamine Yamal 5
Zobrazit celou tabulku

 

Chat