CoolCamp

Ousmane Dembélé začal na nový ročník trénovat o týden dříve

 Ousmane Dembélé začal na nový ročník trénovat o týden dříve

Francouzský křídelník ve službách FC Barcelony Ousmane Dembélé, o něhož usiluje v první řadě Bayern Mnichov, požádal činovníky v klubu, jestli může zahájit přípravu na novou sezonu s týdenním předstihem a na tento požadavek mu bylo vyhověno.

Ousmane Dembélé si o týden zkrátil dovolenou a s předstihem zahájil přípravu na ročník 2019/20, který pro něj bude již třetím po přestupu z Borussie Dortmund a v němž se bude snažit o nalezení stálé formy, která se mu zatím vyhýbala i vinou zranění. Spolu s ním se na tréninkovém hřišti ukázal i Jean-Clair Todibo, který se v pauze zúčastnil Mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Polsku, kde s krajany padl už v osmifinále.

Dodejme, že barcelonské áčko se má v Ciutat Esportiva Joan Gamper, jak se nazývá hlavní tréninkový komplex v katalánské metropoli, hlásit v neděli 14. července na zdravotní prohlídky a první trénink proběhne o den později. V pořadu „La Graderia“ na rozhlasové stanici Esports SER-Catalunya, kde zazněla tato zpráva, se dále řešilo to, že si dvaadvacetiletý Francouz vyžádal jednoho z trenérů, aby pracoval s ním.

Jde tedy vidět, že spekulace o jeho odchodu do Bundesligy – konkrétně pak mnichovského Bayernu – tak vůbec neřeší. Stejně tak se očividně snaží oprostit od možného příchodu konkurence v podobě Antoina Griezmanna a Neymara Júniora a ukázat svou 100% loajalitu modro-bordovým barvám.

Dembélé, o němž prezident FCB Josep Maria Bartomeu řekl minulý týden, že je lepší než právě Brazilec, dohrál minulou sezonu se zraněním hamstringu a jednalo se už o 3. zdravotní problém v letošním roce, kvůli kterému zmeškal 13 zápasů. O poznání horší to pak měl v sezoně 2017/18, kdy zásluhou dvou zranění (znovu hamstring, který jej vyřadil od září do ledna a natržený sval) vynechal hned 27 utkání.


Zdroje: fcbarcelona.com, sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit
Fan-Shop