CoolCamp

Overmars: Frenkie de Jong může v Barceloně zůstat 10 let, potřebuje čas na adaptaci

Overmars: Frenkie de Jong může v Barceloně zůstat 10 let, potřebuje čas na adaptaci

U příležitosti úterního otevírání nového stadionu pro rezervní, ženský a juniorský tým Barcelony se jeden z jejich bývalých hráčů a dnes sportovní ředitel Ajaxu Amsterdam, Marc Overmars, vyjádřil mimo jiné i k odchodu dvou největších klenotů Frenkieho de Jonga a Matthijse de Ligta.

Je příliš brzy na to analyzovat de Jongovu hru v Barceloně. Ligová sezona teprve začala a Frenkie potřebuje více času. De Jong může v Barceloně setrvat dalších 10 let. Každý potřebuje čas na to, aby se dobře přizpůsobil. Trenér musí najít na hřišti vhodné místo pro každého a to se děje rovněž i v Ajaxu,“ začal své vyjádření Marc Overmars.

Frenkie si potřebuje najít svou nejlepší pozici a potřebuje čas na to, aby pochopil, která pro něj bude nejlepší,“ dodával bývalý člen kádru londýnských Kanonýrů k Frenkiemu de Jongovi, než okomentoval i transfer jeho kolegy Matthijse de Ligta. „Přestup do Juventusu byl jeh volbou. Já mu na Barcelonu vždy říkal samé dobré věci.

Šestačtyřicetiletý Nizozemec pak okomentoval nedělní souboj Barcelony s Betisem. „Umí dobře zahrát i bez Messiho. Zatím odehráli dva zápasy.“ Nakonec se Overmars pozastavil nad nově inaugurovaným Estadi Johan Cruyff. „Je to historický den a jsem velmi rád, že zde mohu být. Malý stadion vybudujeme i my v našem klubu,“ prozradil.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit