CoolCamp

Piqué: Mohli bychom se soustředit na Ligu mistrů a vypustit LaLigu jako jiné týmy, ale neradi hrajeme ruskou ruletu

Piqué: Mohli bychom se soustředit na Ligu mistrů a vypustit LaLigu jako jiné týmy, ale neradi hrajeme ruskou ruletu

Druhým zpovídaným po příletu do Spojených států byl z řad barcelonistů stoper Gerard Piqué, jenž s přítomnými novináři probral možný návrat Neymara Júniora, priority Barcelony co se soutěží týče a příchod Antoina Griezmanna.

Stav týmu

Řekl bych, že přestupy znamenají přidanou hodnotu a to jak v případě Frenkieho, tak i Antoina, Neta či Júniora. Lze vidět, že jsou na velmi vysoké úrovni a pomohou nám napříč všemi soutěžemi. V předchozí sezoně jsme byli velmi blízko zisku každé trofeje a v té nové můžeme znovu zabojovat o všechno.

Cílem Liga mistrů?

Každý na to má jiný názor. Měli bychom kontrolovat naše očekávání, protože nám mohou ublížit. V minulém ročníku jsme vyhráli ligu, ale pořád se objevili lidé, kteří nebyli spokojení. Je zapotřebí se dívat na nějaké věci z jiné perspektivy. Chceme vyhrát vše, ale zároveň musíme zůstat nohama na zemi.

Vítězství v lize je vždy skvělým cílem, protože v ní jde o kontinuitu a nutnost odehrát dobrý rok. Ligu mistrů si samozřejmě přejeme vyhrát, ale uvědomujeme si, že to je těžké. Musíme být realisté a velká očekávání znamenají, že lidem teď zůstala hořká pachuť.

Neymar

Je to skvělý hráč, který zná kabinu, město a klub. Jsem přesvědčen, že zde existuje spousta lidí, která byla velmi spokojená s jeho herní úrovní. Myslím si, že tato operace je velice komplikovaná. Je to hráč PSG a my máme dostatečně silný tým na to, abychom bojovali o všechny soutěži.

Znáte můj vztah s Neymarem a byl bych nadšený, kdyby zde přišel. Hraje sice za PSG, ale můj názor nic nezmění. Samozřejmě s ním mluvíme, ale není vhodné zde hovořit o soukromých konverzacích. Zabrat teď musí on. Je to borec na hřišti i mimo něj a čekáme na další vývoj událostí.

Carlo Ancelotti a Neapol

Jeho úspěchy a historie hovoří samy za sebe. Měl velmi úspěšnou kariéru a tam, kde pracoval, téměř vždy i uspěl. Ancelotti je skvělým trenérem.

Z italských týmů hraje Neapol podobně jako my. Často se snaží držet míč, hrát a dávat branky. V posledních letech triumfoval pokaždé Juventus, ale Neapol hraje nejefektivnější fotbal.

Philippe Coutinho

Samozřejmě si přejeme, aby zůstal, ale uvědomuji si, že dělá to, co chce a co potřebuje pro to, aby byl šťastný. Až do posledního dne okna nebudeme vědět, jestli zůstane nebo ne. Toto rozhodnutí nenáleží mě, nýbrž Philippovi a klubu. Doufám, že bude se svým rozhodnutím spokojený.

Antoine Griezmann

Nezáleží na tom, co se stalo vloni. Na Gamperově poháru byl přijat pozitivně a pokud bude dávat góly, fanoušci budou na jeho straně. Griezmann je skvělým hráčem a je skvělou zprávou, že je zde s námi. Doufáme, že se dobře adaptuje a pomůže nám vyhrávat zápasy.

Zranění Lionela Messiho a jeho proslov při prezentaci kádru

Doufám, že se vrátí co nejdříve to bude možné. Rozpis tomu nepomáhá, jelikož sezony končí pozdě a začínají brzy. Věříme, že s námi začne soutěžní část sezony.

Nevytváříme na sebe tlak, protože nikdo na světě nemá více než my. Když nezískáme treble, zdá se, že jde o špatnou sezonu. Messi se zachoval jako kapitán a snažil se svou řeší spojit nás a fanoušky. V sezoně se může přihodit tisíc věcí a my musíme být připravení.

Znehodnocená LaLiga

S tím souhlasím. Je unikátním úspěchem vyhrát 8 z posledních jedenácti titulů a to hlavně ve španělské lize, která patří k nejsilnějším na světě. To se nám v historii nikdy nepovedlo. Tyto tituly nejsou možná tak ceněné proto, že jsme většinu z nich vyhráli s patnácti či dvacetibodovým náskokem. Přišly o svou hodnotu, jelikož jsme byli mnohem lepší než ostatní.

Každou sezonu bojujeme s týmy jako Real, Sevilla, Atlético nebo Valencia, kteří poté hrají v evropských pohárech a vyhrávají Ligu mistrů nebo Evropskou ligu. Mohli bychom se zaměřit na Ligu mistrů a vypustit LaLigu a Copu del Rey, jako to dělají ostatní týmy, ale my nemáme rádi ruskou ruletu. Nám se líbí vše dělat v závislosti na lize a to od jejího prvního kola. Doufáme, že dojdeme do poslední fáze sezony v dobré formě a v březnu budeme bojvoat o všechny trofeje.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit