CoolCamp

Piqué: Rád svými výroky provokuji, abych se sám pobavil

Piqué: Rád svými výroky provokuji, abych se sám pobavil

Barcelonský stoper Gerard Piqué je známý tím, že se nebojí říct přesně to, co si myslí. V zábavném televizním pořadu „El Hormiguero“ na stanici Antenna 3 vysvětloval, proč tomu tak je a opět prokázal velký smysl pro humor.

Kontroverzní vyjádření

Obvykle je vyřknu s úmyslem a dělám to proto, abych se pobavil. Objevilo se pár případů, kdy jsem se dostal do problémů. Bavím se tím a nedokáži udržet smích, jelikož fotbal je velkou podívanou. Pak se tomu smějeme v kabině. Všechno je to fraška a lež a v realitě je vše snazší. Vztahy mezi hráči jsou fantastické a atmosféra geniální. Když se svými vyjádřeními dostaneme do problémů, je to jen proto, že chceme. Chceme si to okořenit.

Přijetí kritiky

Když jste mladým hráčem, cítíte se tím více zasažený a pak to začnete přijímat. Postupem času začnete všechno relativizovat a uvědomíte si, že pokud prohrajete, budete zkritizován. Když však zvítězíte, dostane se vám hodně chvály a to i přes fakt, že jste se neukázal v dobrém světle. Před dvěma týdny jsme byli v hluboko krizi a teď jsme vyhráli čtyři po sobě jdoucí zápasy a je to naprosto odlišné. Záleží na výsledku. Fotbalisté mají vždy šanci změnit situaci a pokud míč padá do sítě, je to dobré. Pokud ne, musíte zůstat doma a neukazovat se na veřejnosti.

Nevlídný přístup od fanoušků

Když se na mě píská, hraje se mi lépe. Jsem více motivován s vědomím, že jsou fanoušci proti mě. A čím lépe hraji, tím více je to trápí. V posledních letech mého působení u španělského národního týmu na mě lidé pískali a byly to mé nejlepší roky v tomto výběru. Byl jsem motivován více, než když předtím.

Dres Realu Madrid

Nikdy jsem na sobě neměl dres Realu Madrid. Občas jsem si s hráči Realu vyměnil dres, ale nikdy jsem si jej na sebe nedal a to kvůli alergii a tady těm věcem. (smích)“

Davisův pohár

Do organizace tohoto turnaje jsem vložil spoustu peněz, ale to není důležité. Nejde mi o peníze, to je velmi relativní. Je to více o času a úsilí. Byl jsem v Šanghaji, Londýně či Paříži. Musíte si s hráči promluvit a přesvědčit je na nový formát. Teď se hraje týden a dříve to bylo čtyři týdny. Zápasy budou soustředěny v jednom zápase a bude to Madrid, aby si španělští fanoušci mohli snáz užít takový turnaj. A jak se daří mě osobně v tenise? O něco lépe, než Joaquínovi. Když jsem byl mladý, tak jsem trochu hrál. Nějak si poradím.


Zdroje: fcbarca.com

Diskuze ke článku

  • clen_0548 Člen fanklubu
    10.10.2019, 09:13

    mě spíš provokuje svými výkony


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit