CoolCamp

Podle prezidenta LaLigy by byl příchod Mourinha velkým, Eto’o už mu i doporučil, kam má jít

Podle prezidenta LaLigy by byl příchod Mourinha velkým, Eto’o už mu i doporučil, kam má jít

Ve čtvrtek proběhla pod záštitou aplikace Livescore událost za účasti tří pánů ve složení Samuel Eto’o, Javier Tebas a José Mourinho, přičemž první dva se vyjádřili k možnosti návratu portugalského kouče do španělské nejvyšší soutěže.

Mourinho je někým, kdo je pro fotbal a LaLigu velmi speciálním. Je mi jedno, v jakém týmu by byl – bylo by to velké,“ pravil prezident LaLigy Javier Tebas, jenž se poté vyjádřil i k problému, který trápí španělský fotbal, konkrétně jeho nejvyšší patro – velké bodové rozdíly.

Chci, aby ten, kdo vyhrál, neměl více než 90 bodů – mezi pětaosmdesáti až devadesáti. Pokud máte soutěž, kde má někdo v čele 99 bodů, je třeba se obávat, jelikož to není konkurenceschopné.“ Dodejme, že letos vyhrála Barcelona se sedmaosmdesáti body, což bylo o 11 více, než druhé Atlético.

Eto’o: Bylo by krásné, kdyby se Mourinho vrátil do Barcelony

Na události byl vedle Tebas také samotný José Mourinho a Samuel Eto’o, který zavtipkoval, kam by měl bývalý lodivod Realu Madrid zamířit nyní. „Bylo by krásné, kdyby se vrátil do Barcelony. Rád bych Josého požádal, aby přišel do Mallorky. To by bylo dobré, jelikož jde o nejlepší město ve Španělsku. Kdybych si měl vybrat, v Barce by se mi však ještě líbil mnohem více.

Už mě nudí vysvětlovat, že je to jeden z nejlepších lidí ve fotbalovém světě. Ukončil jsem kariéru a první, kdo mi poslal vzkaz, byl on. Zaslouží si úctu. Všichni hráči za něj bojovali a zabíjeli by. Když jsem nastoupil za Barcelonu proti Chelsea, soustředili jsme se na hru proti Mourinhovi, ne hráčům. Dávalo nám to větší motivaci,“ pravil osmatřicetiletý Kamerunec.

Mourinho jen žertovně dodal: „Téměř všichni.“ Připomeňme, že bývalý Eto’oův trenér v Interu Milán a Chelsea působil v Katalánsku mezi lety 1996 a 2000 jako asistent Sira Bobbyho Robsona a poté Louise van Gaala. Nakonec si ale k Barceloně vychoval velkou rivalitu, když v letech 2010 až 2013 vedl jejího úhlavního rivala, Real Madrid.

Když jsem se dostal pod jeho ochranu, lidé říkali, že vyhrajeme italskou ligu a pohár, ale Liga mistrů se nám nepovede. Po výhře na Stamford Bridge jsme věděli, že ten turnaj vyhrajeme, ať už budeme čelit komukoliv.“ Sám odchovanec Realu Eto’o se pak vyjádřil i k dalším aktuálním tématům, jako například systému VAR. „Tato technologie nám umožňuje užít si čistější fotbal a všichni jsme jí přijali. Video činí hru férovější,“ vysvětloval.

Pak se ještě vrátil ke svým vzpomínkám z hraní v LaLize. „Nejrychlejším hráčem, kterého jsem viděl ve španělské lize, byl Brazilec Ronaldo. Byl neuvěřitelně rychlý s míčem u nohou. Ludovic Giuly byl také velmi rychlý. Byl malý a to mu dávalo výhodu. Přidal bych i Lea Messiho. Pouze pár hráčů má takovou rychlost při realizaci kombinací na hřišti.

Nakonec Eto’o okomentoval současnou situaci v tabulce. „Atlético si od doby, co jej převzal Simeone, vede neuvěřitelně dobře, ale zatím máme za sebou 3 kola a jsme na začátku. Musíme počkat. Barcelona nezačala dobře, protože ještě nenastoupil Messi. A podobné to je s Edenem Hazardem. Počkejme, až se do sestav vrátí nejlepší hráči a pak uvidíme. Betis hraje velmi pěkný fotbal už několik sezon a doufám, že letos bude blíže největším klubům.


Zdroje: fcbarca.com, sport-english.com

Diskuze ke článku

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit