Poletí vrtulníkem. Barcelona zvolila na zápas neobvyklou, ale osvědčenou dopravu

Poletí vrtulníkem. Barcelona zvolila na zápas neobvyklou, ale osvědčenou dopravu

Vyrazí s předstihem. Osmifinálový zápas poháru Copy del Rey odehraje Barcelona ve čtvrtek na hřišti Ceuty. Spolu s městem Melilla patří k autonomním oblastem Španělska na území Maroka. Část cesty se rozhodli Blaugranas absolvovat vrtulníkem. Hráči a realizační tým nejprve odcestují do Málagy. Následně odletí do Ceuty, která se nachází v severní Africe.

Poté, co byla vyloučena možnost letět do Maroka a uskutečnit poslední úsek cesty po souši nebo použít vysokorychlostní člun z Algeciras, se Barça se rozhodla zopakovat formuli, kterou naposledy použila v sezóně 2010/11.

Tým trénovaný Pepem Guardiolou tehdy hostil Ceutu v prvním zápase 1/16 finále Copa del Rey. Klub poté naplánoval, že poslední úsek cesty do Ceuty na odvetu absolvuje vrtulníky.

Ve čtvrtek ráno odletí výprava Barcelony do Málagy a z tamního letiště pak přeletí vrtulníkem. Katalánský velkoklub vyjednal tuto možnost s vrtulníkovou společností Hélity. Může tak cestu uskutečnit ve stejný den jako je zápas, jehož výkop je 20:00 na Estadio Municipal Alfonso Murube.

Cílem je, aby hráči a trenérský tým cestovali z Málagy třemi vrtulníky. Očekává se, že let bude trvat asi 30 minut, zatímco zbytek by mohl cestovat autobusem do Algeciras a odtud vrtulníkem do Ceuty. Tento let má trvat přibližně sedm minut.

FC Barcelona vyloučila leteckou dopravu z katalánského hlavního města do marockých měst Tangeru nebo Tetouanu, stejně jako UD Ibiza a Elche, bývalých soupeřů Ceuty v Copa del Rey. Cesta z Tangeru do Ceuty trvá asi hodinu a půl po silnici (77 kilometrů), zatímco z Tetouanu to trvá asi 45 minut (45 kilometrů).

Další možností bylo absolvovat závěrečnou část cesty po moři pomocí jedné z vysokorychlostních lodí, které spojují Ceutu s přístavem Algeciras. Cesta by trvala hodinu.

Každá z těchto možností však nebyla pro hráče příliš přínosná, neboť byla spojena s delší dobou cestování a většími logistickými komplikacemi kvůli změnám v dopravních prostředcích a také byrokratickou zátěží, pokud bylo rozhodnuto cestovat přes Maroko.


Zdroje: fcbarca.comDiskuze

Nevím, jestli to někdy nějaký klub dal - ale FC Barcelona bude během pouhého jednoho týdne hrát tři soutěžní zápasy na třech různých kontinentech :
neděle 15.ledna 2023 Superpohár : Asie
čtvrtek 19.ledna.2023 Copa del Rey : Afrika
neděle 22.ledna 2023 LaLiga: Evropa

19.01.2023, 10:39

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Athletic Club 0
2. Club Atlético de Madrid 0
3. CA Osasuna 0
4. Deportivo Alavés 0
5. CD Leganés 0
6. RCD Espanyol de Barcelona 0
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

Zobrazit celou tabulku

 

Chat