PREVIEW 1. ČTVRTFINÁLE COPA DEL REY: SEVILLA FC – FC BARCELONA

PREVIEW 1. ČTVRTFINÁLE COPA DEL REY: SEVILLA FC – FC BARCELONA

V předešlém zápase byl Lionel Messi znovu barcelonským spasitelem, ovšem v prvním čtvrtfinále Královského poháru svému týmu nepomůže už ani z lavičky. Vítěz předchozích čtyř ročníků totiž chce využít zhoršené formy soupeře, a tak si dovolí cestovat do Sevilly bez největší hvězdy.

Barça poslední roky tvoří v Copě historii, jenže v této soutěži její priority samozřejmě neleží a kalendář je neúprosný. Na druhou stranu taktika nasazování silnější sestavy až do odvety nadále přináší ovoce, takže vynechání Messiho z nominace nemůže být zas takovým překvapením. Volno dostal také Sergio Busquets, Jeisona Murilla zase drží karty a Ousmane Dembélé se zhruba na dva týdny přidal na marodku k Samuelovi Umtitimu a Rafinhovi.

Na soupisku se naopak dostal Kevin-Prince Boateng – hned v den svého přestupu. Zkušený útočník má zaplnit místo po Munirovi El Haddadim, jenž zamířil právě do Sevilly. Munir se pak objevil ve všech třech následných zápasech, bohužel pro něj pokaždé skončily prohrou a ke všemu si poranil stehenní sval.

Pokud tedy svěřenci Pabla Machína budou chtít narušit dlouhotrvající nadvládu Barcelony ve vzájemných utkáních, potřebují se výrazně zlepšit. Podaří se jim favorita zaskočit, jako to předvedlo třeba Levante v prvním poločase osmifinále? 


Predikce utkání

Copa del Rey - 1. čtvrtfinále 23. ledna 2019, 21:30 Sánchez Pizuján Review

Sevilla FC

Carlos Del Cerro Grande

FC Barcelona

Předpokládané sestavy


Předpokládané sestavy
Sevilla FC

Soriano - Mercado, Kjaer, Gómez - Navas, Sarabia, Banega, Mesa, Escudero - Silva, Yedder

Předpokládané sestavy
FC Barcelona

Cillessen - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Vidal, Rakitič, Arthur - Malcom, Suárez, Coutinho

Poslední zápasy


Poslední zápasy
Sevilla FC

cant determine date - teams:score - league