Preview ∣ 32. kolo La Ligy: FC Barcelona - Celta Vigo

Preview ∣ 32. kolo La Ligy: FC Barcelona - Celta Vigo

Barcelonu čeká další ligové utkání. V rámci 32. kola LaLigy přivítá na domácím hřišti Celtu Vigo. Zápas je na programu v sobotu odpoledne.

Katalánci v úterý prohráli odvetné utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Dortmundu 1:3. Hosté do utkání vstoupili vlažně, naopak domácí předvedli velmi dobrý výkon. Již v 11. minutě se Dortmund dostal do vedení, kdy Guirassy proměnil penaltu po faulu Szczęsného na Grosse. Domácí pokračovali ve velké aktivitě a pouze v prvním poločase zapsali sedm střel na bránu. Ve 49. minutě zvýšil na 2:0 opět Guirassy, který hlavou doklepl míč do prázdné brány. V 54. minutě Barcelona snížila. Koundé vysunul Fermína, jehož přízemní centr si srazil do vlastní brány Bensebaini.  V 76. minutě se po chybném odkopu Araúja dostal k míči Guirassy, který zkompletoval hattrick. Barcelona v odvetě předvedla slabý výkon, který ovšem díky výbornému výsledku z prvního zápasu stačil na postup do semifinále Ligy mistrů. Barcelona po ligové výhře 1:0 na hřišti Leganés je na prvním místě a na kontě má sedmdesát bodů.

Celta Vigo v minulém ligovém utkání prohrála na domácím hřišti proti Espanyolu 0:2. Hosté se dostali do vedení ve 28. minutě, kdy se po pěkné akci a asistenci Puada prosadil Fernández Jaén. Ve 32. minutě předvedla hezkou akci dvojice El Hilali a Esposito a druhý jmenovaný z dobré pozice trefil brankáře Guaitu. Ve 47. minutě pálil slabě z dobré pozice domácí Duran. V 55. minutě vytáhl dobrý zákrok hostující brankář García proti střele Aspase. V 63. minutě Espanyol zvýšil na 2:0. Po dlouhém nákopu Cabrery a chybě v domácí obraně se do velké šance dostal Fernández Jaén a přidal druhou branku v zápase. Domácí si poté vypracovali několik šancí, ovšem jistě působil brankář García. V 82. minutě orazítkoval López břevno a další šanci domácí rovněž neproměnili. V tabulce je Celta na sedmé pozici se ziskem třiačtyřiceti bodů.

První vzájemný zápas v této sezóně skončil remízou 2:2. Barcelona si díky brankám Raphinhy a Lewandowského vypracovali dvougólový náskok. V 82. minutě byl vyloučen Casado a domácí dokázali v rozmezí 84. a 86. minuty zásluhou Gonzáleze a Álvareze zápas vyrovnat. 

Hansi Flick nemůže počítat se zraněnými Baldem, Bernalem, Casadem a ter Stegenem. Hostující trenér Giráldez se musí obejít bez zraněných El Abdellaouiho a Starfelta. 


Predikce utkání

19. dubna 2025, 16:15 Estadi Olímpic Lluís Companys Nova Sport 4

FC Barcelona

Mario Melero López

Celta Vigo

Předpokládané sestavy


Předpokládané sestavy
FC Barcelona

Szczęsny - Koundé, Cubarsí, I. Martínez, Martín - de Jong, Pedri - Yamal, Fermín, Raphinha - Lewandowski

Předpokládané sestavy
Celta Vigo

Guaita - J. Rodríguez, Domínguez, Alonso, Mingueza - Carreira, López, Beltrán, Moriba, González - Duran

Poslední zápasy


Poslední zápasy
FC Barcelona

15.04.2025 – Borussia Dortmund 3:1 FC Barcelona – Liga mistrů 12.04.2025 – CD Leganés 0:1 FC Barcelona – LaLiga 09.04.2025 – FC Barcelona 4:0 Borussia Dortmund – Liga mistrů 05.04.2025 – FC Barcelona 1:1 Real Betis – LaLiga 02.04.2025 – Atlético Madrid 0:1 FC Barcelona – Copa del Rey

Poslední zápasy
Celta Vigo

12.04.2025 – Celta Vigo 0:2 RCD Espanyol – LaLiga 05.04.2025 – RCD Mallorca 1:2 Celta Vigo – LaLiga 31.03.2025 – Celta Vigo 1:1 UD Las Palmas – LaLiga 15.03.2025 – Real Valladolid 0:1 Celta Vigo – LaLiga 08.03.2025 – Celta Vigo 2:1 CD Leganés – LaLiga


Poslední vzájemné zápasy

Poslední vzájemné zápasy
23.11.2024

Celta Vigo
2:2

FC Barcelona
17.02.2024

Celta Vigo
1:2

FC Barcelona
23.09.2023

FC Barcelona
3:2

Celta Vigo
04.06.2023

Celta Vigo
2:1

FC Barcelona
09.10.2022

FC Barcelona
1:0

Celta Vigo

Zdroje: www.fcbarcelona.com



Diskuze

Žádné diskuzní příspěvky. Buďte první!


Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Klubové novinky

Zobrazit více

Tabulka LaLigy

1. Real Betis Balompié 4
2. FC Barcelona 3
3. Rayo Vallecano de Madrid 3
4. Getafe CF 3
5. Villarreal CF 3
6. Athletic Club 3
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Jorge de Frutos 1
2. Álvaro García 1
3. Isi Palazón 1
4. Casals 1
5. Karl Etta Eyong 1
7. Raphinha 1
8. Ferrán Torres 1
9. Lamine Yamal 1
Zobrazit celou tabulku

 

Chat