Prezident Barcelony Bartomeu o změně trenéra: Bylo zapotřebí vnést do týmu nový impuls pro druhou část sezony

Prezident Barcelony Bartomeu o změně trenéra: Bylo zapotřebí vnést do týmu nový impuls pro druhou část sezony

Kromě samotného Quiqueho Setiéna se jeho úterní prezentace jako nového trenéra A-týmu Barcelony zúčastnili také prezident Josep Maria Bartomeu a technický ředitel Éric Abidal, kteří promluvili o tom, jak došlo k odchodu Ernesta Valverdeho a procesu hledání náhrady.

Josep Maria Bartomeu

Chci poděkovat Quiquemu za to, že přijal tuto výzvu a přišel do Barcelony. Je nám ctí, že jsi tady a známe způsob hry, kterým jeho týmy hrají, stejně jako dbání na na styl, s nímž plně souhlasíme. Děkuji Ernestovi za všechno, co s námi za těch dva a půl roku dokázal. Náš vztah byl velmi dobrý a všechny nás učinil lepšími. Užívali jsme si a vyhrávali. Valverde je oblíbenou osobou a změna byla způsobena faktem, že jsme už nějakou dobu věděli, že týmová dynamika dokáže být lepší, ačkoliv byly výsledky dobré. Valverdemu jsme to řekli několikrát.

Sáhli jsme pro změně, protože jsme potřebovali týmu dodat impuls pro druhou polovinu sezony. S tímto impulsem a novou dynamikou budeme aspirovat na vítězství v LaLize, Lize mistrů i Copě del Rey. Ernesta Valverdeho je nám líto, je to úžasný člověk a rádi bychom viděli jiný průběh věcí. V posledních týdnech a měsících jsme mluvili s mnoha trenéry, to je naše povinnost. Práce zůstala odvedena a šlo o dobrý moment pro změnu, ačkoliv bych byl pro jiný způsob.

Už nějaký čas jsme hovořili s dalšími trenéry, ale v posledních dnech se objevilo jméno, které se objevit nemělo, jelikož konverzace měly probíhat diskrétně. Pro Valverdeho to nicméně překvapení nebylo, jelikož jsme o tom hodně mluvili.

Kdy jste ztratil důvěru ve Valverdeho, když jste mu dříve věřil?

Před rokem se hodně žádalo o jeho propuštění, ale já mu pořád věřil a rád bych připomenul, že se mi vždy líbilo to, jak pracoval. Opakuji však, že dynamika nebyla v posledních týdnech příliš dobrá a tak jsme s ním diskutovali a on si byl všeho vědom. O pár dní později jsme se rozhodli, že nejlepší bude dát týmu impuls. Valverde napsal dopis na rozloučenou, což dokazuje, jak skvělou osobou se skvělými hodnotami je a zanechal zde stopu. Jsme přátelé.

Mluvil jste s členy týmu o výměně trenéra?

Dnes (tiskovka proběhla v úterý, pozn. přek.) ráno jsem byl v Ciutat Esportiva a s Valverdem se rozloučili. On zase naopak přivítal Quiqueho. S hráči jsme o tom mluvili – jsou to profesionálové a znají Setiénovu hodnotu jako trenéra. Včera na setkání vedení navrhli Éric a Ramon (Planes, Abidalův asistent, pozn. přek.) Quiqueho Setiéna a ten bylo většinou přijat.

Je tedy Xavi vyloučený pro nadcházející sezonu?

Setién má kontrakt do roku 2022, ale vzhledem k prezidentským volbám, které se budou konat příští rok, je v něm klauzule, v níž si budoucí prezident tuto záležitost rozhodne.

Éric Abidal

Jsem přesvědčený, že Setién bude vítězným trenérem a prokáže to v tomto klubu. Jedním z klíčových aspektů byla pro nás jeho filozofie a rovněž nám imponoval co se komunikace a spolupráce s hráči týče. Stejně tak se nám zalíbil způsob práce, který se zaměřuje na detaily. Připomíná mi mou éru v Barceloně, kdy detaily byly velice důležité k vítězství v LaLize či Lize mistrů. Společně dokážeme dosáhnout velkých věcí.

O Xavim mluvit nebudu, spíše o situaci a pozici klubu. Ramon Planes odvedl skvělou práci, jelikož rada chtěla odpovědi. Každý trenér má svůj vlastní plán, svou DNA a způsob práce a uvažování. Když činíme rozhodnutí, musíme myslet na situaci v klubu a Setién je zde proto, že se nám líbí jeho práce, filozofie a projekt. Spousta věcí se ve fotbale dá změnit, ale my naprosto věříme v tohoto trenéra a jeho štáb. Respektujeme každého, s kým jsme mluvili, ale museli jsme se rozhodnout a pro nás i klub je perfektním trenérem Quique Setién.


Zdroje: fcbarca.comKomentáře

JoeCV
Člen fanklubu (neaktivní)

Cítím to, a určitě nejsem sám, že tenhle člověk by se měl pakovat také mnohem dříve než za rok!

16.01.2020, 09:36

Přidat komentář

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit

Novinky

Yuste byl přesvědčovat Dembelého

Mundodeportivo přišlo s informacemi, že Rafa Yuste navštívil Dembelého v jeho domě. Barcelonského viceprezidenta měl vyslat Laporta, aby francouzovi sdělil, že s ním počítají, věří mu a přejí si prodloužení stávajícího kontraktu. 


Agüero by rád do Barcelony

Sergio Agüero by od příští sezóny rád hrál po boku Lionela Messiho v Barceloně. Dle Fabrizia Romana je připraven razantně snížit požadavky na svůj plat. Barcelona zároveň stále váhá mezi Agüerem, Depayem, či jiné alternativě na pozici středního útočníka pro příští sezónu. 


V sobotu bude pískat Lahoz

Dnes byl potvrzený rozhodčí pro utkání s Atléticem Madrid. Bude jím jeden z nejzkušenějších španělských rozhodčích Mateu Lahoz. Zejména pro Barcelonu dost kontroverzní postava posledních sezón.


Koeman bude chybět i proti Atléticu

Barcelona neuspěla s odvoláním proti trestu pro trenéra Ronalda Koemana, který tak po Valencii nebude mít přístup na lavičku ani proti Atléticu Madrid.


Zájemci o služby Umtitiho

Francouzský obránce letos nedostává, i díky zdravotním problémům, tolik příležitostí a podle deníku Mundo by mohl mít namířeno do Anglie. Jeho agent je v kontaktu s Liverpoolem, navzdory snaze Zenitu Petrohrad, který měl o služby Umtitiho zájem několik týdnů zpět. Prioritou Big Sama je zůstat v jedné z nejlepších evropských soutěží. 

Zobrazit více novinek

Tabulka LaLigy

1. Club Atlético de Madrid 77
2. FC Barcelona 75
3. Real Madrid CF 74
4. Sevilla FC 70
5. Real Sociedad de Fútbol 56
6. Villarreal CF 52
Zobrazit celou tabulku

Ligoví střelci

1. Lionel Messi 28
2. Antoine Griezmann 12
3. Ousmane Dembélé 5
4. Ansu Fati 4
5. Jordi Alba 3
6. Frenkie de Jong 3
7. Trincão 3
Zobrazit celou tabulku

 

Chat